logo

15 Temmuz Şehitleri Denizli’de de unutulmayacak

15 Temmuz Şehitleri unutulmayacakFETÖ/PDY’nin darbe kalkışmasına karşı Denizli’de ilk direnişin başladığı Delikliçınar Meydanı’nın adı “15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı” olarak değiştirildi. Karar Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından oybirliği ile alınırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Ortak değerlerimiz için sımsıkı olmamız ve tüm ayrılıkları bir tarafa bırakarak tek vücut haline gelmemiz gerekiyor” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı Toplantısının 3. birleşimi Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın FETÖ/PDY’nin 15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından tutulan demokrasi nöbetinin 18. gününde açıkladığı Delikliçınar Meydanı’nın isminin 15 Temmuz şehitlerine adanması konusunu görüştü. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, 15 Temmuz’un ve 15 Temmuz şehitlerinin asla unutulmayacağını belirterek, “15 Temmuz çok önemli idi. Amaç ülkemizin gerilemesi, insanlarımızı birbirine düşürmek, bölüp parçalamak ve işgale hazır hale getirmekti. Burada maşa olarak kullanılanlar var. Maşayı kullananlar var. İnşallah tarih onu net bir şekilde açığa çıkaracak ve yazacaktır. FETÖ’nün bir maşa olması tartışmasızdır. İnşallah maşayı tutan elleri ve vücudu tespit edilip gereğinin yapılmasını temenni ediyorum” dedi.

15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı

“Ortak değerlerimiz var”

15 Temmuz akşamı tüm siyasilerin tek vücut olarak demokrasiye ve millet iradesine sahip çıktığını kaydeden Başkan Zolan, “Bunun daha da ötesinde millet kendi iradesine sahip çıkmıştır” diye konuştu. “15 Temmuz gecesi buluşma yerinin Delikliçınar Meydanı olduğunu kaydeden Başkan Zolan, “O meydanda bir saat içerisinde 25 binin üzerinde vatandaşımız gelerek kendi iradesine, kendi demokrasisine sahip çıkmıştır. Bunların tarihe not düşülmesi, gelecek nesillere millet iradesinin ve bedellerinin ne olduğu, kimler tarafından sahip çıkıldığı anlatılmalıdır” dedi. 15 Temmuz şehitlerinin asla unutulmayacağını vurgulayan Başkan Zolan, şöyle konuştu: “Ayrılıklar ve farklı görüşler olsa da ortak olan değerlerimiz var. Ortak değerlerimiz için sımsıkı olmamız ve tüm ayrılıkları bir tarafa bırakarak tek vücut haline gelmemiz gerekiyor.”
Karar oybirliği ile alındı

Konuşmaların ardından Delikliçınar Meydanı’nın isminin “15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı” olarak değiştirilmesi konusunda meclis komisyonuna verilen önerge oylamaya sunuldu. Karar oy birliği ile kabul edildi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
743 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?