logo

17 Aralık,meşru hükümeti hedef alan karanlık bir yargı darbesidir

AK Parti MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan 17 Aralık Darbesinin 4. Yılı sebebiyle basın açıklaması yaptı.

“17 ARALIK, MEŞRU HÜKÜMETİ HEDEF ALAN KARANLIK BİR YARGI DARBESİDİR”.

17 Aralık 2013’te yapılmak istenen darbe girişiminin 4. yılı sebebiyle basın açıklaması yapan Sayın Özkan:

“17-25 Aralık darbe süreci tarihimizde yargı üzerinden yürütülen ilk darbe teşebbüsü olmuştur. En ince ayrıntılarına kadar planlanmış sivil toplum çevreleri, emniyet, istihbarat, yargı, silahlı kuvvetler ve toplumun tüm kesimlerinde gerekli adımları planlanmış, mutlak milli iradeyi zapturapt altına almayı, meşru hükümeti alaşağı etmeyi ve milletin umudu olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı görevinden indirmeyi hedeflemiştir. Darbe planının hazırlanış şekli ve usulü itibari ile 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat ve 15 Temmuz darbe teşebbüslerini aratmayacak şekilde ayrıntılı olarak planlanmıştır.” diye ifade etti.

Yalanlarla, iftiralarla sahte belgeler ile nasıl Menderes nasıl Özal indirilmişse ve itibarsızlaşmaya çalışılmışsa aynı şekilde milletin umudu olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’da iftiralarla, yalan bilgi ve belgelerle indirilmeye çalışılmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu sayesinde ihanet odaklarının püskürtüldüğünü ve milli iradenin sapasağlam ayakta kalabildiğini ifade eden Özkan, Millete hizmet etmenin milli sermayeyi, milli kaynakları, gayr-ı milli odaklara peşkeş çekmemek için verilen mücadelenin bedeli, 17 Aralık sürecinde milli iradeye darbe teşebbüsü olarak karşılık buldu dedi.

Sözlerine: “17 Aralık darbe sürecinin 4. Yılında yine Fetö’ nün vesayeti altına girmiş bulunan CHP tarafından, yine Fetö’nün servis ettiği yalan ve sahte belgeler ile yeniden milli irade hedef alınmaya çalışılmaktadır. Geçmişte yapılan kumpas ve ihanetlerin artık millet nezdindeki karşılığı nettir. Bu anlam da 17 Aralık darbe teşebbüsünün 4. Yılında darbelere bugüne kadar çanak tutan, destek veren Cumhuriyet Halk Partisi’ nin sahte belgeler üzerinden yürüttüğü Türkiye aleyhtarı yaklaşımını reddediyoruz, kınıyoruz” diyerek devam eden Özkan: “Cumhuriyet Halk Partisi eğer Milli Ve Yerli Siyaset Güttüğünü iddia ediyorsa derhal Fetö ile arasına mesafe koymalıdır. Sahte ve yalan belgeler ile muhalefet yapmak yerine milli ve yerli anlayışla milli menfaatler çerçevesinde iktidar- muhalefet ayrımı gözetmeksizin milletle kucaklaşmayı ve kenetlenmeyi başarmalıdır. 17 Aralığın 4. Yıl dönümünde o ihanete çanak tutan, o ihanetin servis ettiği belgeleri grup toplantısında yayınlayan ve yine bugünlerde o belgeleri hortlatan ana muhalefet partisini kınıyor, milli ve yerli siyaset yapmaya davet ediyoruz.” Diyerek konuşmasını tamamladı.

Share
429 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?