logo

Başsavcı ve Şoförü Trafik Kazasında hayatlarını kaybetti

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ile şoförü Muzaffer Akşehirli, cezaevine giderken Bozburun mahallesi yakınlarında geçirdikleri trafik kazasında hayatlarını kaybetti.

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper in içinde olduğu makam aracına kamyon çarptı. Kazada, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ve şoförü Muzaffer Akşehirli’nin öldüğü belirlenirken, bir korumasının ise ağır yaralandığı öğrenildi.

 

Edinilen bilgiye göre, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in içerisinde olduğu makam aracına Denizli’nin Merkezefendi ilçesi Bozburun Mahallesi 7045 Sokak’ta bir kamyon çarparak olay yerinden kaçtı. Kazada, Başsavcı Alper ve şoförü ölürken ismi öğrenilemeyen korumasının ise ağır yaralandığı öğrenildi. Olay yerine çok sayıda polis ekibi yönlendirilirken, Denizli Valisi’nin de olay yerinde inceleme yaptığı öğrenildi.

 

MUSTAFA ALPER KİMDİR?

Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper 1969 yılında Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde doğdu. Sırasıyla; Cumhuriyet İlkokulu, Kavaklıdere Ortaokulu, 60.Yıl S.M.Lisesi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitede Avrupa Birliği Hukuku uzmanlığı ve yüksek lisans derecesi aldı. İzmir’de öğretim görevliliği ile avukatlık yaptı, askerliğini de İzmir’de tamamladı.

1995 yılında Ankara Hâkim/Savcı adayı olarak mesleğe katılan Alper, stajının akabinde Konya/Ereğli, Muş/Varto, Afyonkarahisar/Dazkırı, Çanakkale Cumhuriyet Savcılıkları; İskenderun, Van Cumhuriyet Başsavcılıkları, Van Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı ve Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinde bulundu.

Alper 13 Temmuz 2015 tarihinden itibaren Denizli Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapmaktaydı.

İngilizce bilen Alper, Hâkim Hatıran Alper ile evli ve iki çocuk babasıydı.

Share
740 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?