logo

Adli yıl açılış töreni 1 Eylül’de

Denizli’de Denizadli_yilli Barosu tarafından düzenlenen Adli Yıl Açılış Töreni’nin 1 Eylül’de saat 10’daki törenle gerçekleştirileceğini ifade eden Baro Başkanı Müjdat İlhan, tören sonrası akşam düzenlenen resepsiyonun her gün yenisi eklenen acı haberler yüzünden iptal edilebileceğini söyledi.

Türkiye Barolar Birliği’nin Cumhurbaşkanlığı’nda yapılacak olan Adli Yıl Açılış törenine katılmama kararının Yönetim Kurulu kararı olduğunu belirten Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, kararının oluşmasında tören yerinin etkili olduğunu ifade etti. İlhan, birliğin kararının tamamen yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı konusundaki hassasiyetinden kaynaklandığını aktardı. İlhan, Yönetim Kurulu kararı hakkında değerlendirme yapmanın yanlış olacağını belirtti.

TÖREN 1 EYLÜL’DE

Denizli’de ise her yıl Denizli Barosu olarak düzenledikleri töreni yapacaklarını ifade eden İlhan, “Denizli’de Adli Yıl Açılış Töreni 1 Eylül’de saat 10’da yapılacak. Eski Valilik yeni Pamukkale Kaymakamlığı binası önündeki Atatürk Anıtı’nda yapılacak olan törenimize yine baro üyesi avukatlarımızın ve sivil toplum kuruluşu ile siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra Cumhuriyet Savcımız ve Adalet Komisyonu Başkanımız da katılacak. Protokol üyelerimiz de katılacak” dedi.

RESEPSİYON OLMAYABİLİR

Denizli Barosu olarak her yıl Baro Lokali’nde Adli Yıl Açılış Töreni’nin ardından resepsiyon yapıldığını aktaran İlhan, “Yaşadığımız süreç çok sancılı ve acı dolu. Her gün yeni bir acı haberi gelirken bizim resepsiyon yapmamız uygun olmaz diye düşünüyorum. Bu yüzden geleneksel yeni adli yıl resepsiyonun bu yıl yapılmayacağını söyleyebilirim. Bunun için değerlendirmeler devam ediyor” diye konuştu.

Etiketler: » » »
Share
788 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?