logo

AK Parti’de ilçe kongreleri devam ediyor!

AK Parti Genel Merkezi tarafından askıya alınan il ve ilçe kongreleri, Denizli AK Parti’de hafta sonunda 6. Olağan Kongresi ile 4 ilçede yapılarak devam etti. Bozkurt, Çardak, Baklan ve Bekilli ilçelerinde yapılan kongreler ile ilçe başkanları belirlendi.

 

AK Parti Genel Merkezi tarafından Eylül ayında 30 Büyükşehir’de ilçe kongreleri sürecini durdurmuştu. Genel merkezin bu kararı; kongre süreci devam eden Denizli AK Parti’de 8 ilçenin kongreleri tamamlanmış 11 ilçeden 9’unun kongre tarihleri belirlenmiş 2 büyük ilçe olan Pamukkale ve Merkezefendi ilçelerinde ise kongre takvimi belirlenmemişti.

 

AK Parti Genel Merkezi tarafından kongrelerin devamı kararı alınınca Denizli AK Parti İl Başkanlığı çalışmalarına devam etti. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımıyla Cumartesi günü Bozkurt ve Çardak’ta 6. Olağan Kongresi yapılarak ilçe başkanları belirlendi.

 

Bozkurt ve Çardak’taki kongreye, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti İl Başkan Vekili Yusuf İzzet Ayhan, Milletvekilleri Sema Ramazanoğlu, Şahin Tin ve Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve partililerin katılımıyla yapıldı. Baklan ve Bekilli ilçe kongrelerinde ise Bakan Zeybekci katılamadı.

 

4 ilçe başkanı seçildi

Partililerin büyük ilgi gösterdiği kongre sürecinde, 25 Kasım Cumartesi günü yapılan Bozkurt İlçe Başkanlığına Ahmet Bayar, Çardak İlçe Başkanlığına Mehmet Pala seçildi. 26 Kasım Pazar günü yapılan kongrede Bekilli İlçe Başkanlığına Abdurrahman Akdoğan, Baklan İlçe Başkanlığına M. Emin Giral seçildi.

 

”Denizli Ege’nin vizyon bir şehir haline geldi”

Milletin adamlarının milletin hizmetinde durmaksızın çalıştığını söyleyen Bakan Zeybekci, “Allah’a şükrediyorum bize bu aziz ve mübarek millete hizmet etmeyi nasip etti. Sizlere de teşekkür ediyorum. Çünkü desteklerinizle bugün bu milletin içinden çıkan bir bakan yaptınız bizi. Bugün Denizli Ege’nin vizyon bir şehir haline geldi. Siz olmasaydınız biz bunları yapamazdık.

 

“Aralık ayında dünyanın 1 numarası olacağız”

Bakan Zeybekci, Türkiye düşmanlarının hiç bitmediğine ve artık şekil değiştirdiğine dikkat çekti. Zeybekci, “Bu millet İslam’ın sancaktarlığını yapmıştır. Haçlıları çukura gömmüştür. Onlardan bir kısmı işte bu topraklarda, Denizli’de, Yatağan’da yatıyor. Şimdi düşmanlık kılıf değiştirdi. Entrika, çukur terörü, şantaj montaj, 17-25 Aralık hatta 15 Temmuz’da topla tüfekle geldiler. Ama bu millet ve onun görev verdikleri teslim olmadı; tüm bunları bertaraf etti. Bugün bir daha söylüyorum; Aralık ayında büyüme oranında dünyanın 1 numarası olacağız. Bu millete ihanet edenler hiçbir zaman iflah olmadı. Umuyorum ki, bir gün bunu onlar da anlayacaklar. Türkiye için kötü konuşanlar tek tek mahcup oluyorlar. Yakında enflasyonda da faizde de güzel şeylerde olacak. Durmak yok; yola devam!” diye konuştu.

Share
401 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?