logo

Akdemir, Demokrasi yolunda nice Ak yıllara

Aynur-AkdemirAK Parti Denizli Kadın Kolları Başkanı Aynur Akdemir AK Parti’nin Kuruluş Yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Kadın Kolları Başkanı Aynur Akdemir açıklamasında şunları söyledi; “Bundan tam 15 yıl önce bugün, şimdiki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan AK Parti; Türk demokrasi tarihinde çok önemli bir dönemin başlangıcı olmuştur. 15 yıl boyunca AK Parti bir siyasi parti olarak parti içi demokrasi, millet iradesine saygınlık, siyasi ahlak ve erdem anlamında Türk siyasi hayatına yüksek değerler kazandırmıştır. Kurulduğu gün “Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak” parolası ile başlayan bu kutlu yürüyüş, Türkiye Cumhuriyetinde devrim niteliğinde birçok hizmeti halkımızla buluşturmuştur. Bundan sonra artıkhiçbir şey eskisi gibi olmayacak”, “Yeter, söz de karar da Milletindir” sloganıyla AK Partinin kuruluşu Türk demokrasi tarihimizde çok önemli bir dönemin başlangıcı olmuştur” dedi.

Açıklamasının devamında; “AK Parti ilkeli ve dürüst politika anlayışı ve toplumsal mutabakata verdiği önemle kısa sürede halkımızın büyük teveccühünü kazanmış, teşkilat mensuplarımızın üstün gayretleri ve Yüce Milletimizin teveccühüyle 15 yıldır girmiş olduğu tüm seçimlerden alnının akıyla birinci parti olarak çıkmıştır. AK Parti “Halka Hizmet Hakka Hizmet” anlayışı ile çizgisinden asla sapmadan yoluna devam etmiştir ve etmeye de devam edecektir. Türkiye 2023 hedeflerine adım adım ilerlemektedir. Eğitimden Sağlığa, Ekonomiden Yerel Yönetimlere kadar bütün alanlarda ülkemiz AK Parti ile yükselmeye ve kalkınmaya devam edecektir.” diye belirtti.

Kadın Kolları Başkanı Aynur Akdemir;  “15 Temmuz 2016 tarihinde ordu içerisinde örgütlenmiş olan asker üniformalı FETÖ’cü teröristler, savaş uçakları, helikopter ve tanklarla kanlı ve insanlık dışı bir darbe girişiminde bulunmuş,Caddelerde darbeye karşı çıkan vatandaşların üzerine tankları sürmüştür. Ankara ve İstanbul’da, Cumhurbaşkanlığı, parlamento, emniyet ve kamu binaları ile darbeye karşı çıkan insanları savaş uçaklarıyla bombalayan FETÖ, Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da suikast girişiminde bulunmuştur. Darbe girişimi halkın ve devletin diğer unsurlarının karşı koymasıyla başarısız olmuştur.”dedi.

13900158_1212834088779543_6469865194335588331_nBaşkan Akdemir; “Hain girişim başarılı olsaydı, binlerce masum insan hayatını kaybetmiş, demokrasi ve özgürlükler ortadan kaldırılmış,dost görünümlü ama hiçte dostane olmayan ülkelerin himayesinde ve FETÖ’nün sapkın dini görüşleri ekseninde askeri bir diktatörlük kurulmuş olacaktı. Bu çağ dışı darbe girişimine siper olan vatanı için canını hiçe sayan  farklı düşünceden toplumun bütün kesimleri; siyasal partiler, sendikalar, sivil toplum kuruluşları,iş dünyası ve özellikle siz değerli basın camiasına  şükranlarımı sunarım .Bir noktaya değinmek isterim ki,; o gece Cumhurbaşkanı’mızın halkımızı meydanlara inmesi çağrısı ile adeta yeni bir istiklal Zaferi’nin meşaleleri bütün ülkede selalar eşliğinde yanmaya başladı. Artık ütopik darbe rüyaları gören bu şer odakları bir kez daha anladılarki bu milletin vatanı uğruna feda edemeyeceği hiç birşey yoktur.Asıl olan batılın karşısında Hakkı’n ve Halkın galip gelmesiydi. Ve artık bu arınma ,hainlik içinde olan FETÖ ve elemanlarının inlerinden çıkarılıp hak ettikleri en ağır şekilde cezalandırılmalarıdır.Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha şehitlerimize  Allah’tan rahmet,yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dilerim.”dedi.

Etiketler: » » »
Share
789 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?