logo

B.A.E. BAKAN’IN SKANDAL PAYLAŞIMINA SERT YANIT !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen 42. Muhtarlar Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, BAE Dışişleri Bakanı Zayed’in sosyal medya paylaşımına çok sert tepki göstererek, “Şimdi bakıyorsunuz maalesef (Medine) oraya yakın topraklarda bulunanlar bize utanmadan sıkılmadan bühtanda bulunuyorlar. Önce haddini bil. Sen demek ki bu milleti tanımamışsın, sen Erdoğan’ı da tanımamışsın, Erdoğan’ın ceddini ise hiç tanımamışsın.” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından öne çıkanlar şöyle;

15 Temmuz gecesi milletimizle birlikte darbecilerin üzerine yürüdük ve ülkemizin darbeler konusundaki makûs tarihini tersine çevirdik.

“ECDADIMIZ KANI VE CANI PAHASINA KUDÜS’Ü KORUDU”

Kudüs tarihinin her döneminde olduğu gibi bugünde Müslümanların kendi aralarında hem de dünyanın vicdanı için ölçü vazifesi olarak görüyor Ecdadımız kanı ve canı pahasına Kudüs’ü korudu. Büyük Destanlarımızdan biri de Medine müdafaasıdır. Medine müdafaası ve onun büyük peygamberinin sembollerinin ve adını şartlar ne olursa olsun nasıl korunması gerektiğini gösteren ibretlik bir hadisedir.

Kutsal emanetleri İstanbul’a göndererek rahat nefes alan Fahrettin Paşa tüm gücünün Medine’ni müdafaasına yönelmiştir. Medine korumasını yaparken Fahreddin Paşa, ey bize bühtanda bulunan zavallı, senin ceddin neredeydi?

Fahreddin Paşa’nın 2 yıl 7 ay süreyle müdafaa ettiği Medine’de yaptığı işler, gösterdiği kararlı duruş ve son ana kadar sergilediği direniş gerçekten takdire şayandır. Utanmadan, sıkılmadan Erdoğan’ın ecdadının mukaddes emanetleri oradan çalarak İstanbul’a getirdiğini söyleyecek kadar hezeyan içerisinde olan bu zavallılar; bunun adı çalmak değil, tam aksine oraları istilaya, işgale gelenlerden onları korumaktır. Ne adına? Şehit olmak adına.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLİ BAKAN’IN SKANDAL PAYLAŞIMA SERT YANIT!

(BAE Dışişleri Bakanı Zayed’in sosyal medya paylaşımı) Şimdi bakıyorsunuz maalesef (Medine) oraya yakın topraklarda bulunanlar bize utanmadan sıkılmadan bühtanda bulunuyorlar. Önce haddini bil. Sen demek ki bu milleti tanımamışsın, sen Erdoğan’ı da tanımamışsın, Erdoğan’ın ceddini ise hiç tanımamışsın.”

Tarihimizin işte bu mümtaz şahsiyetine (Fahreddin Paşa) ve onun Medine’de gösterdiği şanlı direnişe dil uzatanların, bugün kimlerle, nerelerde, ne işler çevirdiğini biz gayet iyi biliyoruz. Yeri gelecek bunları da açıklayacağız. Arap ülkelerindeki kimi yöneticilerin Türkiye’ye yönelik husumetlerinin kendi dirayetsizliklerini, acziyetlerini hatta ihanetlerini örtme amaçlı olduğu da açıkça ortadadır.

BAE DIŞİŞLERİ BAKANI’NIN SKANDAL PAYLAŞIMI NEYDİ?

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed, Iraklı bir Twitter kullanıcısının paylaşımını kendi Twitter sayfasında paylamıştı.

Paylaşımda şu ifadeler yer alıyordu;

“1916 yılında Türk Fahri Paşa’nın Medinetü’l Münevvere halkının hakkına girdiğini ve onların mallarını çaldığını, onları kaçırdığını, Şam’dan İstanbul’a “Seferberlik” ilan ederek , Medine’deki el yazması eserleri çaldığını biliyor muydunuz? İşte Erdoğan’ın dedelerinin Müslüman Araplarla ilişkisi buydu.

.

Share
479 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?