logo

Bakan Eroğlu; Orman köylümüz ne istiyorsa, desteği veriyoruz

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Devlet Su İşleri (DSİ) Tesisleri Toplu Temel Atma Töreni ve Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve ORKÖY Kredi Sertifikaları Dağıtım Programına katıldı.
Pamukkale Üniversitesi Konferans Salonunda, ‘Denizlinin Bereketli Toprakları Suya Kavuşuyor’ sloganıyla 68 milyona malolacak olan 12 tesisin de içinde yer aldığı törende konuşan Bakan Eroğlu, vatandaşa hizmet etmenin kendileri için ibadet etmek gibi olduğunu vurguladı.
“Denizli ile yatıyor Denizli’yle kalkıyoruz” diyen Bakan Eroğlu, ” Orman köylümüze ne istiyorsa desteği veriyoruz, verdiğimiz ağacın 3 yıllık masrafı bizim. Geliri 49 yıllığına sizin. Millet güçlüyse devlet güçlü olur. 100 milyonluk yatırımın yanında, bir de 95 milyonluk 21 müjde getirdik” ifadelerini kullandı.

Denizli’nin tabiatı ile turizmden de pay alması gerektiğini kaydeden Bakan Eroğlu, “Denizli’de master planı hazır. Buraya her gelişinde 10 bin dolar bırakacak turisti getireceğiz. Antalya’ya gelen zengin turistin en azından yüzde 10’unu Denizli’ye çekeceğiz” dedi.

Ege Gelişim Projesi (EGEGEP) hakkında da bilgiler veren Bakan Eroğlu, “2019 yılı sonuna kadar EGEGEP, 31 Aralık 2019 saat 16:59’a sona erecek. Akbaş Barajını 15 Temmuz 2018’de bitiriyoruz. 2070 yılına kadar Denizli’nin içme suyu sorunu çözülecek. Bu proje kapsamında 35 tane baraj ve gölet, 80 sulama tesisi, 94 dere ıslahı, 10 bal ormanı diğer tesisler yapacağız. 11 milyar TL’lik yatırımı Denizli’ye hükümet olarak getirdik. 3 milyarlık bölümü ile yatırımda birincilik Orman ve Su İşleri Bakanlığına aittir. Orman köylülerimize hayvancılık ve gelir getirici ağaç alanında destek veriyoruz” dedi.

16 Nisan referandumunun sadece AK Parti’nin meselesi olmadığını aktaran Bakan Zeybekci, “Bu milli bir meseledir. 16 Nisan günü Recep Tayyip Erdoğan seçmeyecek, AK Parti’ye oy vermeyeceksiniz. Eşit olan bir kural koyacaksınız ki seçime giderken kendi aranızda, ‘Ne olur seçimin sonucu’ diye konuşmayacak. Kim gelirse gelsin yüzde 51’le gelecek. Aynı kural sağ için de sol için de geçerli olacak. Uçları ortaya toplayacak solda ve sağda herkes bu millete hizmetkar olmak için ortaya gelecek. CHP yüzde 25’lere sıkışıp kalmayacak. Siyaset huzur ve hizmet için olacak. 7 Haziran bir daha yaşanmayacak. Kurlarla oynanmayacak. Bırakın diğerlerinin ne söylediklerini. Neymiş Suriyelilere ev yapacakmışız. Yalan üretecekler, iftira atacaklar. Siyaseti yalan için mübah görüyorlar” dedi.
Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, eskiden yatırımların hep yarım kaldığını aktararak, “Binlerce yarım kalan yatırımları tespit ettik. Ama şimdi yatırımların nasıl açıldığını bile fark etmiyoruz. Bu kadar yatırım neden yapılmıyordu da şimdi yapılıyor. Siyasetçisinden, bürokratına kadar gününe gün edinen değil, vatandaşın derdiyle dertlenen kadrolar varsa Türkiye’nin geleceği açıktır” diye konuştu.

AK Parti Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu, AK Parti’nin hizmette kendisiyle yarışan bir parti olduğunu söyleyerek, “Su akar köyü bakar, yıllarca böyle oldu. Ama artık öyle değil. Artık su berekete verimliğe enerjiye ürüne akıyor. Köylülerimizin hizmetine sular akıyor. AK Parti hizmette kendisi ile yarışan bir partidir. ‘Daha fazlasını nasıl üretiriz’ diyen bir parti. Biz millete efendi olmaya değil, biz millete hizmetkar olmaya gelen bir aileyiz. Bir tarafta ülkemiz imar ediliyor. Eski Türkiye ve yeni Türkiye. Bundan 30 yıl önce bir doktor olarak söylüyorum, enjektörleri kaynatarak kullanıyorduk. Kullan-at neden enjektör olmadığını kendime soruyordum. Artık bugün sağlık alanında da dünya ile yarışan bir ülkeyiz. Artık bütün ormanlarımız, sularımız heba olan bir ülke olan değil, her şeyi değerlendiren bir ülkeyiz. Artık ormancılarımızla, ormanlarımızdan hizmet alan köylünün dost olduğu Türkiye var. Artık aman ormancı değil canım ormancı diyoruz” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, bugün icraatın konuştuğunun altını çizerek, çevreyi, suyu, toprağı korumanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Özkan, “Halktan kopuk cumhuriyet olmaz. Medeniyetimizi maddi ve manevi kalkındıracağız. 16 Nisan’da ‘Evet’ diyeceğiz” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli’de kayak merkezi, göletler varsa bakanlarımızın imzası var. Akbaj Barajı su tutmaya başladı, bu barajla kentin 2070 yılına kadar içme suyunu güvence altına alacak. Buradaki arıtma tesisini de Orman ve Su İşleri Bakanlığımız yapacağının müjdesini verdi. Bu 16 tesis bize bir şeyler hatırlatıyor. 16 Nisan’da hep beraber ‘Evet’ diyeceğiz. Ülkemizin de güzel yürüyüşünün başlangıcını yapacağız” diye konuştu.

Share
626 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?