logo

Bakan Müezzinoğlu: “Emekli maaşları bayramdan önce ödenecek”

 

Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu milyonlarca emeklinin beklediği müjdeli haberi verdi. Müezzinoğlu, emekli maaşlarının bayramdan önce ödeneceğini açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, katıldığı bir canlı yayında kıdem tazminatıyla ilgili de önemli açıklamalar yaptı. Bakan Müezzinoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

 

“Önümüzdeki 1 ay içinde olgunlaştıracağız “

 

Başbakanlık’ta Ekonomik Koordinasyon Kurulu’nda, gerekli değerlendirmeleri yapıyoruz. Paylaşma noktasında gelince, paylaşacağız. Önümüzdeki 1 ay içinde olgunlaştıracağız.

 

“Muhalefeti anlamak mümkün değil” 

 

Mevcut sistemde yüzde 85 mağdur var. Bizim amacımız mevcut sistemde mağduriyetten korumak. Muhalefete ne öneriyorsunuz diye sorduğumuzda “Mevcut haklardan geri gitmeyiz” diyor. Bu konuya muhalefet edenleri anlamak mümkün değil. Mağdurları görmüyorlar, görmek de istemiyorlar ama kendi sistemleri de yüzde 10-15’le yürüyor.

 

“Emekli maaşları bayramdan önce yatacak” 

 

Bayramlar emeklilerimiz için çocukları, torunları sevindirme günüdür. İnşallah maaşları bayramlardan önce takdim edeceğiz.

 

“Memur anneler yarı zamanlı çalışma müjdesi” 

 

Memur anneler de yarı zamanlı çalışma için yönetmelik her an çıkabilir.

 

“İşsizlik işallah tek rakamlı hanelere inecektir” 

 

1 milyon 190 bin 313 kişi 6 ayda iş sahibi oldu. Bunun 900 bin kadarı tamamen özel sektör tarafından istdihdam edildi. Özel sektöre teşekkür ediyoruz. İşsizliği inşallah tek haneli rakamlara indirmeyi başaracağız.

 

“Kılıçdaroğlu’na rakamları kim vermişse yanlış vermiş” 

 

İnşallah özel sektör 1,5 milyonu yakalayacak. Biz özel sektörün yanındayız. Dün CHP Genel Başkanı sayın Kılıçdaroğlu özellikle genç işsizlerle ilgili afaki rakamlar verdi. Rakamlarla çok oynamamak lazım. Afaki rakamlar vermemek lazım. Dün “4 miyon genç işsiz”  dedi. Kim rakamı vermişse yanlış vermiş. Bizim genç istihdamımız 4 milyon 945 bine ulaştı.

 

“Yedi hedefimizde genç işsizlerimizle ilgili eylem planı var”

 

Yeni hedefimizde genç işsizlerimizle ilgili eylem planı hazırlıyoruz. Nitelikli gençlerden daha fazla yararlanmalıyız. İnşallah ay sonu eylem planıyla üç tane yerde farklı istihdam pencereleri açacağız. Genç işsizler, kadın ve engelli, dezavantajlılarla ilgili istihdam açmayı düşünüyoruz.

“Babaanne maaşı ekim ayında netleşecek” 

 

Babaanne ile ilgili Ekim ayına kadar çalışmalar sürdürülüyor. Daha sonra hükümete sunacağız. Mart ayında başladık henüz sağlıklı bir veri elimizde yok. Kamuoyunda büyük ilgi gördü, talep var. Ama yaptığımız işin verimliliğine ve sürdürebilirliğine bakmamız lazım. Onu değerlendireceğimiz tarih Ekim’dir.

 

“16 Nisan’da hayır diyenler 5 sene sonra ‘keşke’ diyecek”

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi Türkiye’nin geleceği adına müthiş istikrar ve güven sistemi oldu. Ben Bursa’da seçim akşamı “Bu sisteme hayır demiş olanlar 5 sene sonra ‘keşke ben de evet deseydim’ diyecek” diye konuştum. Bundan sonra kapalı kapılar arkasında milletin kaderiyle oynayanlar olmayacak. Milli irade kimi indirecekse indirecek, kimi getirecekse getirecek.

 

Share
596 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?