logo

BAKAN SOYLU’DAN ÇOK SERT YANIT GELDİ

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerine sert cevap

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yılbaşında sınırdaki askerlerle yemek yediği fotoğrafı hedef gösterdi. Özil Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “38 yıldır bu memlekette gazetecilik yapıyorum, terörün en saldırgan dönemlerinde sınır karakolları gördüm, Türk askerinin postalını çıkarıp yerde yediğini ilk defa görüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

BAKAN SOYLU’DAN ÇOK SERT YANIT GELDİ

Özdil’in bu sözlerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan çok sert yanıt geldi.

Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunan Bakan Soylu, Özdil’i terör örgütü PKK yardakçısı olmakla suçladı

Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada fotoğrafları da paylaşarak şu ifadeleri kullandı;

“Yıllar sonra, üç ay önce üstlendiğimiz Belbuka Üst Bölgesi sadece PKK’nın değil, PKK yardakçıları Yılmaz Özdil ve medya faresinin de psikolojisini bozmuş anlaşılan… Bizim köyde şöyle söylerler; İt ürür kervan yürür!”

CUMHURİYET GAZETESİ DE HEDEF GÖSTERDİ

İçişleri Bakanı Soylu’nun Mehmetçik ziyareti ve yer sofrasında yemek yemeleri Cumhuriyet Gazetesi tarafından da hedef gösterdildi. Cumhuriyet gazetesi haberi “Neden masa değil yer sofrası” ifadeleriyle verdi.

MASA DETAYI BİLEREK GÖRÜLMEDİ

İçişleri Bakan Soylu’nun yaptığı paylaşımlarda masa da yemek yendiği anlara yer verilmişti. CHP yandaşı Cumhuriyet gazetesi bu fotoğrafı görmezden gelerek provokasyon dolu habere imza attı.

Share
41 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?