logo

Bakan Zeybekci; Bu planlı bir provokasyon ve planlı bir oyundur

Ekonomi Bakanı AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, il danışma toplantısı öncesinde basın mensupları ile bir araya gelerek gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Önceki dönem Milletvekillerinden Mehmet Yüksel ve AK Parti il yürütme kurulu üyelerinin de katılımı ile yapılan toplantı, Anemon Otel’de gerçekleşti.

Toplantının açılışında konuşan Ekonomi Bakanı AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, “Almanya’da yakışmayan olaylar yaşadık. Orada en düşük seviyede basın organının dahi söyleyemeyeceği sözleri Almanya’da yayın yapan bir gazetede gördük. Darbecilerin kullandığı araç ve gereçler ortada dururken, şehitlerin kanları yerde dururken, Türkiye Cumhuriyeti’nin milletin oyları ile seçilmiş olan Recep Tayyip Erdoğan’ın ortadan kaldırılması için Marmaris’e gönderilen tim ortada yok iken Der Spiegel gazetesinde “bir zamanlar demokrasi vardı” diye kapakta Türkiye’ye yer vermesi, algı operasyonu yapılmasının sonuçlarını yaşıyoruz. Bunlara karşı sessiz kalmak bizlere yakışmaz” dedi.

 

Hollanda ve Almanya’nın yaptığı uygulamalarının provokasyon olduğunu belirten Zeybekci, “Burada dikkate buraya çekmekte fayda var diye düşünüyorum. Aklı selime çağrıda bulunmak için bunu söylüyorum. Bu planlı bir provokasyon ve planlı bir oyundur.  Yani bu sürecin sonunda Türkiye’ye karşı yürütülen topyekun algı operasyonlarının sonunda bunun kazanını olmaz. Türkiye de kaybeder, bu algı operasyonlarına destek veren ülkeler de kaybeder.  Özellikle buradaki tuzağa, bu provokasyona altını çizerek dikkat çekmek istiyorum. Bu süreçte dayatılan gerek Fetullahçı Terör Örgütü, gerekse Avrupa’nın birçok ülkesinde yuvalanan terör örgütünün propagandalarına karşı dostlarımızın uyanık ve dikkatli olması gerekiyor. Bu aziz milletin değerlerine karşı yapılan saldırılara karşı uyanık olmaları gerekiyor. Bu süreçler geçecek, ama bundan sonra birbirimizin yüzüne bakar halinde olmamız lazım. Biz de böyledir, dostunla öyle dost ol ki, gün geldiğinde hayal kırıklığını yaşamayasın, hasmınla öyle hasım ol ki, gün geldiğinde dostluk kurmak zorunda kalmayasın. Bunların altını çizmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Hollanda’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya yapılanın insanlık dışı olduğunu belirterek, “Arabanın önüne bir Hollanda polisi oturtarak Almanya sınırından Hollanda’nın dışına çıkarılmasını kabul etmek mümkün değil.Bunu şiddetle kınıyorum” dedi.

Gazetecilerin ekonomik bir yaptırımın olup olmayacağına ilişkin sorusu üzerine Zeybekci, “Konuyu siyasetle halletmek lazım. Ben inanıyorum ki, bu siyasetle çözmek lazım. Hollanda’nın hassasiyetlerini anlamak lazım, seçimleri yaklaşıyor bunu böyle görmek lazım. Ama öte yandan bazı uygulamaları kabul etmek mümkün değil. Bunun düzeltme şekli de Hollanda’ya aittir. Ticari konuda bir zedelenme olmayacak, bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Bakan Zeybekci’nin konuşması’nın ardından Anayasa değişiklik referandumun teknik bölümleri değerlendirme toplantıları için Denizli’ye gelen Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ;  referandum öncesi süreçte anayasa değişikliği hakkında bilgiler verdi.

Share
1006 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?