logo

BAKAN ZEYBEKCİ “ DENİZLİ’DEN BÜYÜK ORANDA EVET BEKLİYORUM ”

Referandum çalışmaları Denizli’de hız kazandı. Ekonomi Bakanı Denizli için referandum hedefini açıkladı: Türkiye ortalamasının üzerinde “evet” oyu.
İl Danışma Kurulu’nda partililere seslenen Zeybekci, “Denizli’de taş üstünde gördüğünüz taşların tamamını Ak Parti olarak siz yaptınız. Sizden o destek olmasaydı, biz Denizli’deki hizmetlerimizi yerine getiremezdik. Siz sokak sokak, cadde cadde, ev ev, köy köy, bize kefil oldunuz. Elhamdülillah sizin yüzünüzü hiç kara çıkarmadık” dedi.

BU REFERANDUM DENİZLİ MESELESİ

Referandum sürecinin Denizli için önemine değinen Bakan Zeybekci, “ Tuzaklar, senaryolar bu millete kuruldu. Onun için bu hastalıklardan kurtulma meselesi sadece Ak Parti’nin meselesi değil. Bu mesele Ak Partilisi CHP’lisi, MHP’lisi ile bu vatana vatan diyen, bu milletin her ferdinin meselesi. Sizden özellikle istirham ediyorum ne olur gidin benim CHP’li kardeşime söyleyin. Benim diğer partilerde tereddüt eden kardeşlerime söyleyin. Bu, Ak Parti’ye oy verilecek seçim değil, bu Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi değil; bu sistemin yenilendiği bir seçim. Ne olur onlara diyin ki, bu yeni düzen siyaseti normalleştirecek. Bu yeni düzen CHP’yi de değiştirecek” ifadelerini kulandı.
“Şimdi tam Denizli zamanı” diyen Zeybekci, “eğer Denizli’nin siyasette lider şehir olarak devam etmesini istiyorsak böyle bir hedefimiz varsa, Denizli Türkiye ortalamasının üzerinde oy çıkarmalı” dedi.
BAKAN ZEYBEKCİ “BENİ VEYSEL EROĞLU’NDAN KURTARIN”

Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile aralarında yaşadıkları şakalaşmayı anlatan Zeybekci Denizlililere “Allah için şu Veysel Eroğlu’ndan beni kurtarın. Biz bakanlar Kurulu’ndan karşılıklı oturuyoruz. Geçen seçimlerden sonra geldi karşıma oturdu. Böyle kasıla kasıla oturuyor, çünkü Afyon’da yüzde 65 oy aldılar tabi. Denizlilere soruyorum bizim Afyon’dan ne eksiğimiz var? Yüzde 65 ve üzerine var mıyız?. Şimdi tam Denizli zamanı! Denizli milliyetçiliği zamanı!, Denizli o birinci masanın etrafında oturmaya devam etsin istiyorsanız, bir horoz ötüşü gibi evet demeye var mıyız?” dedi.

Share
785 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?