logo

Bakan Zeybekci talimatı verdi

Zeybekci talimatı verdi Serinhisar’da yaşanan sel felaketinde mağdur olan engelli aile için Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, aileye yeni bir ev yapılması konusunda talimat verdi. Mağdur aileye ziyaret eden Zeybekci, afetin yaralarının en kısa sürede sarılacağının da altını çizdi.

Serinhisar’da yaşanan sel felaketinde evi büyük zarar gören Ayşe Takmaz’ın evine ziyarette bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, evde yapılan incelemelerin ardından engelli aileye yeni bir ev yapılması talimatı verdi.

Zeybekci, “Teyzemin kızı da sağır ve dilsiz. Şimdi burada belediye başkanımız yerini verecek, Valiliğimiz, Kaymakamlığımız analı kızlı yaşayacakları evi yapacak. Burada mirasçılar varmış. Analı kızlı buradan alıp çıkaracağız, kış gelmeden yaşayacakları yeri yapacağız. Zaten o güne kadar taşıdık. Serinhisar İlçemizde meydana gelen afette gerek alt yapı, gerek üst yapı gerekse afetin zararlarını sarmaya çalışacağız. Evlerin yaşaması zor olan durumunu görmüş olduk. Nasip söyleyene değil söyletene bakmak lazım diye. Şimdi inşallah ya Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı fonundan ya da ildeki kaymakamlık ya da belediyemizin tahsis edeceği arsa üzerine kardeşlerimize 2 oda bir mutfak üzerine müstakil bir ev yapacağız. Hayatına orada devam edecekler” diye konuştu.

Share
456 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?