logo

Bakan Zeybekci’nin sayesinde Denizli hak ettiğini aldı

Ülkemize ve Denizlimize yaptığı sayısız hizmetlerle başarısını perçinlemiş olan Nihat Zeybekci’nin bu ilin büyük bir değeri olduğunu belirten AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; Nihat Zeybekci’nin, 2004 yılında Denizli Belediye Başkanlığı ile başladığı siyasi yaşamında 3 dönem milletvekilliği ile 61, 62, 63 ve 65’nci hükümetlerde Ekonomi Bakanlığı görevi ile Denizli’nin en uzun süre görev yapan bakanı unvanını sığdırdığını vurguladı.

Denizli Sevdalısı Bakan Zeybekci’nin sayesinde  Denizli’nin hak ettiğini aldığını ve hep 1 numaralı masa’da olduğunu söyleyen Başkan Filiz devamla şu ifadelere yer verdi:

“ Yeni Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi ile birlikte Ekonomi Bakanlığı da Gümrük Bakanlığıyla birleştirilerek Ticaret Bakanlığı’na dönüştü. Zeybekci ‘de Türkiye Cumhuriyeti’nin son ekonomi bakanı olarak tarihe geçti.

Makamlar gelip geçicidir. Makam sevdalısı değil dava insanı Denizli ve Ülke sevdalısı bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’nin Denizlimize kattığı değerler kazandırdığı  projeler yaptığı hizmetler bakidir. Beraber yürüdüğümüz bu kutlu yolda onun tabiriyle “Denizli hak ettiğini alacak ” dedi  ve Allaha şükür bugüne kadar aldı. Denizli bakanımız sayesinde hep bir adım önde oldu. Nihat Zeybekci’nin, Ekonomi Bakanlığı gibi önemli bir bakanlığın başında olması bizim için gurur ve heyecan verici bir durum idi. Bakanımız, görevi boyunca yapmış olduğu hizmetlerle şehrimiz ve ülkemiz adına önemli işlerin altına imza atmıştır. Bizlere bu gururu yaşattığı için kendisine teşekkür ediyorum.

Yeni kabine de olmayışını bir veda olarak değil, yeni bir başlangıç olarak görüyorum. Bu sebepten dolayı Bakanımızı sevenler üzülmesin, bu bir ayrılık değildir. Bu kutlu davada verilen molaya sevinenler ise boşuna sevinmesin çünkü Denizli ve Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci ayrılmaz bir bütündür.  Zeybekci ile Denizli hep güçlü olmuştur. Ne bu sevda biter, ne de Denizlimiz için büyük bir şans olan Nihat Zeybekci sevgisi sona erer.

Bu vesile ile yeni oluşan kabinenin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Rabbim yeni ve güçlü Türkiye’mizin yolunu açık etsin.

 

Share
523 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?