logo

Başbakan Yıldırım: ‘Sokakta adalet aranmaz’

Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’ ile ilgili konuştu. Yıldırım, ‘Sokakta adalet aranmaz, Türkiye bir hukuk devleti, mahkeme bir karar vermiş. Bunun daha hak arama yolu devam ediyor’ dedi.

Binali Yıldırım Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’ ile ilgili şunları söyledi:

‘Enis Berberoğlu’nu ziyaret etmek için bu sıcakta yürümeye gerek yok, neden kendine eziyet ediyor. Maltepe’ye hızlı trenle gidilebilir.  Sokakta adalet aranmaz, Türkiye bir hukuk devleti, mahkeme bir karar vermiş. Bunun daha hak arama yolu devam ediyor. Mahkemelerin verdiği kararı beğenmesek de saygı göstermemiz lazım. Adalet mülkün temelidir, adalet sokakta aranmaz. Şimdi milletvekiline sahip çıkmasını normal karşılayabiliriz ama TBMM’de bu dokunulmazlıklar kaldırılırken, Enis Berberoğlu da dahil kalkması yönünde olumlu oy kullanan CHP’dir. Dolayısıyla dokunulmazlıkların kalkmasının sonucunun yargılama olacağını sayın Kılıçdaroğlu baştan biliyor. Gösterdiği tepki anlamlı da doğru da değil. Çözüm aranacaksa Meclis’tir. Meclis’te her türlü mesele konuşulur. Sokağa davet etmek, en hafifiyle sorumsuzluktur. Bahçeli’nin açıklamaları devlet adamına yakışır açıklamalardır.

Provokasyon olabilir

Provokasyon ihtimali uzak değil. Her zaman beklenebilir, İçişler Bakanımız konuyu yakından takip ediyor, gerekli güvenlik tedbirlerini almış durumda. Ümit ederim ki bu meseleye de burada son verirler. Meclis’te bütün partiler, ortak bir anlayışla çözümü için gayret gösteririz.’

Share
491 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?