logo

Başkan Filiz; Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 87. yıldönümünü kutladı

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 87. yıldönümünü büyük bir mutluluk ve gurur ile kutladıklarını belirterek “ Gazi Mustafa Kemal’i gönüllerinde taşıyan Denizliler için bugün gururun taçlandığı bir tarihtir. Bugün, Denizli halkının Atatürk’e bağlılığını ve sevgisini kalbinde ve gönlünde yaşattığı, unutmadığı ve unutmayacağı bir gündür” dedi.

Başkan Filiz Mesajında devamla şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal, Milli Mücadele yıllarında ve sonrasında, yurt gezilerine çok önem vermiş, bu gezilerde bizzat halkın içine girmiş, çeşitli konularda halkın görüşlerini almış ve devlet ile milletin birbirlerine olan bağını güçlendirmeye gayret göstermiştir. Milli Mücadelede başarıya ulaşmanın, zaferden sonra ileri, modern bir Türkiye’nin temellerinin atılmasının fikri yapısı üzerinde, bu yurt gezilerinin etkisi şüphesiz büyük olmuştur. Kazanılan bu zaferlerin önemini, nice cansiperane mücadeleler neticesinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni , Vatan ve Millete vakfedilmiş bir ömrün en zarif tezahürlerini Mustafa Kemal’in Anadolu’nun çok büyük bir bölümünü kapsayan yurt gezileri çerçevesinde değerlendirmek gerekir. Atatürk savaşlarda nasıl ordusunun başında bulundu ise milletine olan sonsuz güvenin muktezası olarak gittiği her yerde ülkemizin kalkınması için ter döken fedakâr Anadolu insanıyla kucaklaşmış, muasır medeniyet yolunda atılması gereken adımları bizzat uygulayarak insanımıza örnek olmuş, bu yolda emek ve çaba sarf eden herkesi takdir ve taltif ederek onurlandırmıştır.

Bizde “Millete efendilik etmek yoktur, Hizmet etmek vardır, Bu millete hizmet eden onun efendisi olur” düsturu ile hızla çalışıyoruz. İnsanımızı yüceltmek, adaleti sağlamak, mutlu ve huzurlu kılmak için var gücümüzle gayret ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal’i saygı, minnet ve şükran duygularımla yâd ediyor, O’na ve Kahraman Silah Arkadaşlarına, geçmişten günümüze bedenini bu kutlu topraklara feda eden Şehitlerimize ve ebediyete intikal eden Şanlı Gazilerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, hemşehrilerime sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum”

Share
371 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?