logo

Başkan Filiz’den; İl Başkanları toplantısı sonrası açıklamalar

 

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da teşrif ettiği, Genel Merkez’de düzenlenen 131. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı.

Toplantı dönüşünde yazılı bir açıklama yayımlayan Başkan Filiz; Genişletilmiş İl Başkanları toplantısını ve Gündemdeki konuları değerlendirdi.
Toplantı ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Başkanı Filiz; Açıklamasın da şu ifadelere yer verdi:
“Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında bütün Bakan ve bakan yardımcılarımızın katıldığı Genişletilmiş il Başkanları toplantımız da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hem ülke gündemi, hem de dış gündemle ilgili bize bazı bilgileri aktardı. Doğu Akdeniz ve ülkemizin güvenlik konuları başta olmak üzere ekonomik gelişmeler, Suriye meselesi ve büyük kongre süreçleriyle ilgili önemli mesajlar verdi. Daha sonra da müzakereler kısmında illerimizde olan sorunlarla ilgili Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımızın da olduğu toplantıda sorunlarımızı iletme imkanı da bulduk.

UZUN BİR SÜREÇ VE YAPILACAK ÇOK İŞ VAR

Biz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanımızla beraber toplantıya katıldık, verimli bir toplantı oldu. Önümüzde uzun bir süreç ve yapılacak çok iş var. Önümüzdeki aylarda ilçelerimizden başlamak üzere yeni kongre süreçlerimiz olacak. AK Parti ailesini daha da büyütecek, saflarımızı hem genişletecek, hem de daha da sıklaştıracağız. Kuruluşundan bugüne partimize hizmet etmiş hiçbir arkadaşımızı bu safın dışında bırakmayacak, ahde vefayı asla ihmal etmeyeceğiz. Buna ilave olarak yeni isimlerle, yeni değerlerle, yeni hizmet erleriyle kadrolarımızı tahkim edeceğiz. Her şehrimizde oranın en itibarlı, en gayretli, en birikimli, en azimli, en dinamik isimlerini partimizin yönetim kademelerine kazandıracağız. Ana Kademe, Kadın ve Gençlik Kolları olarak Denizlimiz’de ne kadar güçlü olursak, seçim dönemlerinde o kadar başarılı oluruz. Tüm bu çalışmaların ahenk içinde yürütülmesi sorumluluğu bizlere İl Başkanlarına, Kadın Kolları Başkanlarımıza, Gençlik Kolları Başkanlarımıza yani Teşkilatlarımıza ve kademelerimize düşüyor. Aksamayacağız, tökezlemeyeceğiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Allah’ın izniyle bu süreçlerden yine güçlenerek çıkacağız.
AK Parti’mizin en büyük özelliği sürekli kendini yenileme, tazeleme ve geliştirme kabiliyetine sahip olması olduğunu hepimiz biliyoruz. Teşkilatımızdaki her bir kardeşimin en büyük meselesi kutlu davaya hizmet etmek, şahsiyetimizle, duruşumuzla milletimizin gönlünü kazanmak olacaktır. Dava adamı kibirli ve kaprisli olmaz. Her zamanki gibi alçakgönüllü olacağız. Vatandaşımız bizden atalet değil, hizmet bekliyor, onlara hizmetkar olmaya devam edeceğiz”

Başkan Filiz Yaptığı Yazılı açıklamada gündemdeki konulara da değinerek şunları söyledi:

İŞTE BU GERÇEK BİR HALK DİRENİŞİDİR
Diyarbakır’da anne Hacire Akar, HDP’lilerce dağa kaçırıldığını iddia ettiği oğlu Mehmet Akar için 22 Ağustos’ta HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatmıştı. Oğlunu teröre kurban vermemek için başlattığı oturma eylemi sonuç veren anne Akar, kararlı mücadelesiyle 24 Ağustos’ta oğluna kavuşmuş, çocukları dağa kaçırılan diğer annelere de örnek olmuştu.
İnsanları tehdit ve baskıyla korkutarak, küçük yaştaki çocukları dağa kaçıran terör örgütü PKK ve siyasi uzantısı HDP, birçok aileye büyük acılar yaşattı. Maalesef çocuklarımız art niyetli insanlar, iş ve aş ile kandırarak, ellerine silah vererek, dağa yönlendiriliyor ve onları PKK’nın kucağına itiyorlar. Siyasi partilerin, bölgede özellikle HDP’nin bu çocuklarımızı iyi bir şekilde yetişip topluma faydalı bir birey olmaları için mücadele etmesi gerekirken, hücre evlerinde bu çocukların akıllarıyla oynayıp yönlendirmesi, kabul edilebilir bir davranış değil. Çocuklarımızın yeri dağlar değil,annelerinin yanı, okullarıdır.
Diyarbakırlı Hacire Akar’ın HDP il başkanlığı önünde günlerce eylem yapıp evladına kavuşması, diğer yüreği yanan ailelere örnek oldu. İşte bu gerçek bir halk direnişidir. Memleketimin çile çekmiş cefakar analarının başkaldırısıdır.
Kanlı terör örgütünün propaganda aletine dönen bazı STK’lar, bazı sözde sanatçılar ve CHP, evlatları zorla PKK saflarına katılan Hacire Ana gibi birçok ailenin daha HDP’ye karşı eylem başlatmasına karşı günlerdir sessizliğini bozmadı. ‘Hacire Ana’ların çığlığına karşı duyarsız. CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise teröre yardım ve yataklıktan görevden alınan HDP’li Diyarbakır,Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanları’nın ayağına giderek temas kurmasına rağmen PKK mağduru ailelerle görüşmedi.

ŞİDDETE KARŞI SIFIR TOLERANS
Kocasından boşanmak veya onların sistematik şiddetine karşı çıkan, mahkemeye başvuran, çocuklarını korumaya çalışan yüzlerce kadın erkek şiddetinin tehdidi altında. Bu kavgalar, vahşi cinayetler çocukların gözleri önünde veya sokakta herkesin gözü önünde oluyor.
Bir annenin, evladının gözleri önünde öldürüldüğü vahşi bir cinayet; Her ne sebeple olursa olsun bir kadının şiddete maruz bırakılması ve canına kıyılması en büyük zulümdür. İslam ve insanlıkla asla bağdaşmayan büyük bir günahtır. Dinimizde kadının canı, onuru ve hakları dokunulmazdır ve emanettir.
Aynı acıların tekrar yaşanmaması için şiddete karşı sıfır tolerans anlayışıyla cezalar ağırlaştırılmalı, Mahkeme günü giydikleri takım elbiselerinin hatırına verilen “iyi hal indirimleri” kadın cinayeti davalarında “Bana hakaret etti, o yüzden öldürdüm” diyen erkeklerin aldığı “tahrik indirimleri” olmamalıdır.

Share
268 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?