logo

Başkan Memişoğlu, 15 Temmuz sonrası işadamlarına önemli görev düşüyor…

Başkan Memişoğlu, 15 Temmuz sonrası işadamlarına önemli görev düşüyor...Denizli Ticaret Odası Meclis Başkanı Hüseyin Memişoğlu, 15 Temmuz da ülkenin bekasına kast eden şer odakların ticari karalama kampanyalarına karşı iş adamlarına önemli görevler düştüğünü söyledi. Başkan Memişoğlu; ” yurt dışında Türkiye algısına zarar vermek için şer odakları bütün güçleri ile çalışmalarını sürdürüyorlar ve artçı etkiler oluşturmanın peşindeler. Denizli bir ihracat şehri. İş adamlarımız bu dönemde mutlaka  yurt dışına yapacakları  ziyaretleri sıklaştırmalılar. 15 Temmuz darbe girişiminin net bir şekilde başarısız olduğunu, hatta ülkemizin ortaya çıkan birlik ve beraberlik tablosu ile daha da güçlü ve istikrarlı hale geldiğini vurgulamalılar.” dedi.

Denizli Ticaret Odası Meclis Başkanı Hüseyin Memişoğlu, yaptığı yazılı açıklamada 15 Temmuz da ülkenin bekasına kast eden şer odakların ticari karalama kampanyalarına karşı iş adamlarına önemli görevler düştüğünü söyledi. Başkan Memişoğlu; “15 Temmuz gecesi, FETÖ terör örgütünün karanlık emellerine ulaşmak için gerçekleştirdiği girişim ile ülkemiz önemli bir badire atlattı. Şükürler olsun ki, Milletimizin cansiperane mücadelesi sayesinde bu girişim akamete uğratıldı. Şehitlerimizle gazilerimizle Aziz milletimiz tarihine şanlı ve müstesna bir sayfa daha ekledi.  Her ne kadar başarısızlıkla sonuçlansa da, yurt dışında Türkiye algısına zarar vermek için şer odakları bütün güçleri ile çalışmalarını sürdürüyorlar ve artçı etkiler oluşturmanın peşindeler.  Uluslararası basında yaydıkları dezenformasyon ile Türkiyemize zarar vermeye çalışıyorlar.

Bu noktada işadamlarına önemli görevler düşüyor. Özellikle yurt dışı ile çalışan işadamlarımız, ticaretin gereği olarak yabancılarla sürekli iletişim ve irtibat içerisindeler. Onlarla diyaloglarında, yazışmalarında ülkemizin 15 Temmuz darbe girişiminin net bir şekilde başarısız olduğunu, hatta ülkemizin ortaya çıkan birlik ve beraberlik tablosu ile daha da güçlü ve istikrarlı hale geldiğini vurgulamalılar.

Denizli bir ihracat şehri. İşadamlarımız bu dönemde mutlaka  yurtdışına yapacakları  ziyaretleri sıklaştırmalılar.  Yurt dışında ticari ilişkileri olan firma temsilcilerini ülkemize davet ederek misafir etmeliler. Böylelikle onlara ülkemizde hayatın normal seyrinde devam ettiğini, yurtdışında ülkemizin kötü tasvir edilmesinin amaçlı ve kasıtlı olduğunu anlatmak mecburiyetindeyiz.  Ticaret erbabının, yaşadığımız sürece bu yolla çok önemli, olumlu ve hayati katkılar sağlayabileceğini düşünüyorum.

HÜKÜMETE ve BAKAN ZEYBEKCİ’YE TEŞEKKÜR

Hükümetin yakın zamanda açıkladığı paketlerine yenilerini ekleyerek devam ettiğini .  İhracatçıya yeşil pasaport uygulaması da bunlardan birisi ve yıllardır dile getirilen bir talebin karşılık bulması ihracatçılar tarafından memnuniyetle karşılandığını hatırlatarak hükümete ve Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’ye teşekkür etti. Başkan Memişoğlu, “Hükümetimiz, bir kısmını Ramazan Bayramı öncesi paylaştığı önemli destek paketlerine yenilerini ekliyor. Ülkemiz ekonomisinin ve piyasaların rahatlamasına zemin hazırlayan söz konusu paketler büyük önem taşıyor.  İhracatçıya yeşil pasaport uygulaması da bunlardan birisi ve yıllardır dile getirilen bir talebin karşılık bulması ihracatçılar tarafından memnuniyetle karşılandı. Artık ihracatçılarımız, vize prosedürleri ile zaman kaybetmeden bir çok ülkeye seyahatlerini gerçekleştirebilecekler. Bunun da ülke ihracatına olumlu katkısı olacağı şüphesiz. Yeşil Pasaport hakkının ihracatçılara da tanınması hususunda hükümetimize ve Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’ye teşekkür ediyoruz”dedi.

Etiketler: » » » »
Share
649 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?