logo

Başkan Necip Filiz; Cumhuriyetin ilanının 96’ıncı yılını kutladı.

Cumhuriyetin; Kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla büyük fedakarlıkla inşa edildiğini vurgulayan  AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; Kendi istiklaline ve istikbaline, Cumhuriyet’in değerlerine her daim sahip çıkan milletimiz sayesinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar olacağını belirterek, Cumhuriyetin ilanının 96’ıncı sene-i devriyesini kutladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin, 96 yıldır karşısına çıkan zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam ettiğini ve bilhassa son dönemdeki atılımlar sayesinde, bugün dünyanın yükselen güçleri arasında yer almayı başarmış bir devlet olduğunu belirten Başkan Filiz mesajında devamla şu ifadelere yer verdi:

 600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç Cumhuriyetimizi, ‘muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma’ mücadelesi, aynı azim ve şevk ile bugün de devam etmektedir.

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesi ve ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma gayretiyle; Harici ve dahili düşmanlarımızla mücadele ede ede Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına, 2023 mefkuresine büyük bir azim ve kararlılıkla ilerliyoruz. Dost ve kardeşlerimizin desteği, gönlünü ve gözünü ülkemize kilitlemiş mazlumların duası, aziz milletimizin birlik ve beraberliğiyle inşallah hedeflerimize ulaşacağız. Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, köklü bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçısı olan milletimiz, birbirine sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarını beraberce inşa edecektir.

 İstiklal harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 96 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. 15 Temmuz ihaneti karşısında, milletimizin gösterdiği şanlı direniş, işte bu ruhun ifadesidir. “Bağımsızlık karakteri” olan böyle kahraman ve necip bir milletin mensubu olmaktan iftihar ediyorum.

Bu düşüncelerle; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı bir kez daha tebrik ediyor, aziz vatanımızın müdafaası için toprağa düşen kahraman şehitlerimize Yüce Mevla’dan rahmet ve mağfiret diliyorum. Başta Cumhuriyetimizin banisi, Kurtuluş Savaşımızın muzaffer komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm gazilerimizi de rahmetle, tazimle yad ediyorum. Ecdadımızın emanetine sahip çıkan kahraman milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.”

Share
291 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?