logo

BAŞKAN NECİP FİLİZ’DEN SINIR ÖTESİ OPERASYON AÇIKLAMASI

 

Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin Suriye Milli Ordusu’yla birlikte Suriye’nin kuzeyinde terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı’nı başlattığını belirten AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; “ Barış Pınarı Harekatı ile, Gücünü asil milletimizden alan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz PKK/PYD -YPG ve DEAŞ gibi terör örgütleri başta olmak üzere ülkemize yönelik terör tehdidini bertaraf edecektir. Bu sayede oluşturulacak Güvenli Bölge sayesinde Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmeleri sağlanacaktır. Sefer bizden, Zafer Allah’tandır” dedi.

 

“ Türkiye’nin orada ne işi var diyenler bilsinler ki bu Türkiye’yi birebir ilgilendiren bir güvenlik meselesidir” diyen Başkan Filiz; Sınır ötesi operasyon ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada devamla şu ifadelere yer verdi:

 

TÜRKİYE HER ZAMANKİ GİBİ GERİ ADIM ATMADI

“Türkiye terör karşıtı politikalarında en başından beri samimi ve kararlıdır. Türkiye’ye karşı gelecek herhangi bir terörist saldırının önlenmesi için bu bölgenin bütün terör örgütlerinden temizlenmesini kendi milli güvenliğimiz bakımından öncelikli hedeflerimizden birisi olarak kabul ediyoruz. Bizim için önemli meselelerden birisi de o bölgenin yeniden Suriyeli vatandaşlar için güvenli bölge haline getirilmesidir. Bu harekat ile Suriye’nin toprak bütünlüğünü koruyacak, tüm bölge halkını terörün pençesinden kurtaracağız. Öyle görünüyor ki ABD, bu kadar silah-teçhizat ve Trump’ın tabiriyle ‘bu kadar çok para verdiği’, bir terör grubunu kendisi temizlemek istemiyor. Türkiye, bu konuda kararlı olduğunu bu harekatta geri adım atmayarak gösterdi. Trump’ın ve ABD’nin bazı kurumlarının sabah akşam Türkiye aleyhine servis ettiği twitter mesajları fayda etmemiştir. Kim ne mesaj atarsa atsın, kimlerin ne hesabı olursa olsun, Allah’ın adaletinden, Türk milletinin kararlı iradesinden ve kahraman ordumuzun varlığından gayrısına güvenimiz yoktur. Dolayısıyla biz hemen evimizin kapısının dibindeki yangını söndürmek ve o yangından etkilenmemek için; Bölge halklarına da barış ve huzur getirecek bir operasyon hedefi içerisinde yolumuza devam ediyoruz.”

 

DEAŞ’A EN CİDDİ DARBEYİ BİZ VURDUK

Suriye’de DEAŞ’a karşı ilk ve en ciddi darbeyi vuran ülkenin Türkiye olduğunun altını çizen Başkan Filiz; “ Suriye’de, ne rejimin ne PKK/YPG’nin ne de DEAŞ’ın kontrolündeki yerlere geri dönüş olmuştur. Bu ülkeden kaçanların geri döndüğü tek yer Türkiye’nin güvenli hale getirdiği bölgelerdir. Bölgedeki sivil halkın da bize güveni tamdır. Bizim asıl mücadelemiz, ülkemizi ve bölge güvenliğini tehdit eden teröristlere karşıdır”dedi.

 

OPERASYON KÜRTLERE KARŞI DEĞİL, TERÖRİSTLERE KARŞIDIR

ABD’nin çekilme için akıl almaz şekilde Türkiye’ye “Kürtlerin katledilmemesi” şartı öne sürdüğünü hatırlatan Başkan Filiz; “ Bu tür ifadeler Türk-Kürt düşmanlığını ateşleyecek sinsi bir planın sözlü ifadesidir. Yıllardır ABD, Batılı bazı ülkeler, emperyalistler, Siyonistler, bir Türk-Kürt savaşı çıkarmaya çalışıyorlar. Bugüne kadar bunu başaramadılar ve bugün tekrar bunu dillendiriyorlar. PKK, PYD, YPG, DEAŞ terör örgütüdür ve bunların hepsi, bizim düşmanımızdır. Bunlar sadece Türkiye’nin, Türklerin düşmanı değil Kürtlerin de o bölgede yaşayanların da düşmanıdır. Bu bir Kürt-Türk savaşı değildir. Bu bir savaşta değildir. Bu bölgedeki Terör unsurlarıyla mücadeledir. Onları yok etme harekatıdır.

 

Kürt kardeşlerimizin, Türk cephelerinde vatanını korumak için canını dişine takarak omuz omuza savaştığını unutmamalıyız . Su götürmez bir gerçek vardı ki Malazgirt Savaşı’nda, Kurtuluş savaşında Kürtler Türklerle birlikte savaşmışlardır. Biz aynı milletin efradıyız. Bizim geçmişimiz, bugünümüz beraber, inşallah yarınımız da beraber olacak.

 

TESKEREYE EVET DİYENLERE TEŞEKKÜR

Barış Pınarı Harekatı öncesi 1 yıl daha uzatılan tezkere’nin; AK Parti’nin yanı sıra Milliyetçi Hareket Partisi, CHP ve İYİ Parti’nin oyları ile kabul edildiğini belirten Başkan Filiz; “Sözkonusu Vatansa Gerisi Teferruattır! “ vakit birlik olma, ülkemizin istiklaline ve istikbaline göz dikenlere karşı mücadele vaktidir” dedi.

Tezkereye HDP’nin ret oyu kullandığını da hatırlatan Başkan Filiz; Vatanımıza ve milletimize düşman olanların yanı sıra Allaha çok şükür ki “Verme dünyaları alsanda bu cennet vatanı” diyenlerin nasihatını kendine yoldaş eyleyenler var. “Size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum” diyenlerin emanetini omuzlarını yük eyleyen insanlar bu topraklarda. Ve bu vatansever milletimiz ve kahraman askerlerimiz olduğu sürece bu ülke ilelebet yaşayacaktır” dedi.

Başkan Filiz yaptığı yazılı açıklamayı “ Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan kahraman Mehmetçiklerimize ve bu harekatta Türkiye’yle birlikte olan tüm yerel destek unsurlarına muvaffakiyetler diliyorum; Allah yar ve yardımcıları olsun,dualarımız onlarla” diyerek bitirdi.

 

Share
400 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?