logo

Başsavcı Alper’den 2014 öncesi FETÖ’cülere çağrı

adli_yılYeni adli yıl açılışında konuşan Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, FETÖ’ye 2014 yılı öncesinde üye olanlara “Gelin tanıklık yapın” çağrısında bulunurken, 2014 sonrası örgütte yer alanlara da “Gelin pişmanlıktan yararlanın” diye seslendi.

Adli yıl açılışı Valilik Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıllara oranla yoğun güvenlik önlemi altında yapılan törene çok sayıda avukat, hakim ve savcı katıldı. Açılış konuşmasını Baro Başkanı Müjdat İlhan yaptı ve FETÖ soruşturmasının kararlılıkla sürdürülmesi gerektiğini söyledi.
Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ise kürsüden FETÖ’cülere seslendi. 15 Temmuz kalkışmasında yaşananları da anlatan Alper, kalkışmayı yapanları 36 saat içinde İzmir F Tipi Cezaevine gönderdiklerini belirtti. FETÖ soruşturmasının büyük bir titizlikle devam ettiğini de kaydeden Alper bir de çağrı yaptı. Alper, “Bilindiği üzer 2014 yılında FETÖ, Milli Güvenlik Kurulu toplantısında terör örgütü olarak ilan edildi. O tarihten önce bu örgüte mensup olanların tanıklık yapmak üzere bize başvurmalarını istiyoruz. Gelsinler bildiklerini bizlere anlatsınlar bizleri aydınlatsınlar. 2014’den sonra devam edenler de pişmanlıktan yararlansınlar. Bize başvursunlar bizi aydınlatsınlar. Kökü ezelde gözü ebedde olan Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır” dedi.

Etiketler: » » » » »
Share
1023 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?