logo

BİZ DÜŞMANA KARŞI AYNI HİZADA, AYNI MEVZİDEYİZ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Sakarya’daki evet mitinginde konuştu. 16 Nisan’daki referandum için ‘evet’ oyu istedi.

Demokrasi Meydanında halkı selamladıktan sonra konuşmasına başlayan Bahçeli, Türkiye’ye karşı yapılan saldırılar sonrasında ayrı düşülmemesi gerektiğini ve aynı safta durulması gerektiğini ifade etti. Bahçeli; “Yönetim yapısında gerginlik ve anlaşmazlıklar devam ettiği sürece içten ve dıştan çığ gibi üzerimize gelen saldırıların söndürülmesini imkansız değerlendirdik. Bir olmalıydık bir araya gelmeliydik milli şuurda birleşmeliydik. Kavgalar ile vakit geçiremezdik mevzu vatan ise ayrı düşemez birbirimizden kopamazdık” diye konuştu.

 

BİZ DÜŞMANA KARŞI AYNI HİZADA, AYNI MEVZİDEYİZ

AK Parti ile anayasa değişikliği esasında oturup konuştuklarını, görüşüp anlaştıklarını açıklayan Bahçeli konuşmasına şöyle devam etti:

“Sonuç itibariyle 18 maddelik değişiklik paketi üzerinde uzlaştık. Biz düşmana karşı aynı hizada, aynı mevzideyiz. Biz canilere karşı aynı milli tepkinin, aynı iradenin kanatlarıyız. Çünkü biz Türkiye’yiz. Hükümet etme sistemi vahiy değildir, değişebilecektir. Hükümet etme sistemi vazgeçilmez değildir, dönüşebilecektir. Şartlar olgunlaşır, sosyal, siyasal ve tarihi gerekçeler oluşursa milletimiz kendisine uygun sistem yapısını elbette tekrar tayin ve tespit edebilecektir. Bunda ne mahsur vardır?”

 

“PENSİLVANYALI HAİN HAYIR VAAZI VERİYOR”

FETÖ lideri Fetullah Gülen’in ‘Hayır’ vaazı verdiğini vurgulayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Sakarya evet diyor ama buna aldırış etmeyenlerin, buna direnenlerin varlığını da en iyi sizler biliyorsunuz. Keçinin uyuzu pınarın gözünden içermiş suyu bunlar suda içmiyor ancak kirletiyor, bulandırıyor CHP hayır diyor. Kara gün dostu HDP durur mu oda hayır diyor. FETÖ’nün yeni bedeni, yeni sığınağı eli kanlı aydınlıkçılar hayır diye yırtınıyor. PKK, FETÖ, PYD, YPG, IŞİD çoktan hayır katırına binmiş. Türkiye’nin ayağını kaydırmak için kıyameti koparıyor, Pensilvanyalı hain hayır vaazı veriyor. İmralı canisi hayır korosuna katılmış piyonlarını yönlendiriyor. Avrupa, ABD arka arkaya eklenmiş hayır seslendiriyor. 16 Nisan anayasa referandumunda Türk milleti kendi geleceğini tertemiz iradesi ile belirleyecektir” şeklinde konuştu.

 

NE ANLATTIĞINI KENDİSİ DE BİLMİYOR

Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Bahçeli “Tek adam ve diktatörden bahsediyorlar. Kılıçdaroğlu Türk milletinden ne zaman diktatör çıkmış yüreği ve bilgisi varsa açıklasında görelim. CHP Genel Başkanı değişiklik TBMM’de görüşülürken nerelerde geziyordu? Hiç mi açıp okumadı. Cumhurbaşkanına TBMM’yi fesih hakkı asla verilmiyor. Sadece şu an olduğu gibi seçimleri yenileme hakkı tanınıyor. Cumhurbaşkanı ikinci dönemde seçim kararı alırsa kendisi aday olamıyor burası kesin. Kılıçdaroğlu yine çakıyor yine batıyor yine sallanıyor. Zira ne anlattığını kendisi de bilmiyor.” ifadelerini kullandı.

Share
734 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?