logo

Bu dönemi millilesme hamlesini güçlendirerek değerlendirmeliyiz

 

Ak Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz 126. ‘sı Gerçekleştirilen Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Başkan Filiz ; “Genel merkez de perşembe günkü ilk toplantıda teşkilat başkanımız Erkan Kandemir başkanlığındaki teşkilat toplantımız Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Ali İhsan Yavuz’un katılımı ile devam etti. Cuma günkü toplantı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifi ile başlayıp daha sonra Milli Eğitim Bakanımızın sunumu ve illerin sorunlarına bakan yardımcılarımızın cevaplamaları ile genel başkan vekilimiz Numan Kurtulmuş’un başkanlığında devam etti. Toplantı sonrası Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan ile Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk”dedi.

Genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirilen Genişletilmiş il başkanları toplantısına katılan AK Parti Denizli il başkanı Necip Filiz; Toplantıda Cumhurbaşkanımızın önemli açıklamalarda bulunduğuna dikkat çekerek; “Türkiye ucuz tehditlerle yıldırılamaz, bunu bütün dünya gördü.  Söz konusu vatan olduğunda milletimizin nasıl kenetlendiği ve dimdik ayakta durduğu aşikardır. Artık gel denildiğinde gelen git denildiğinde giden bir Türkiye yok.  Cumhurbaşkanımızın kararlılığı, hükümetimizin dirayeti ve milletimizin gücüyle bu oyunların da üstesinden gelmeyi başaracağız “ dedi.
Genişletilmiş il başkanları toplantısında gündeme gelen konulara değinen Başkan Filiz devamla şu ifadelere  yer verdi:

“Türkiye zorlukların hakkından gelebilecek güçtedir. Artık kendi kendine yeten bir Türkiye  var. Türkiye büyüdükçe  ve geliştikçe  bu defa uluslararası oyunlarla karşı karşıya kalıyor. Bugüne kadar başımızı eğmeden nasıl bugünlere gelmeyi başardıysak; Bugünden sonrada başaracağız. Her zaman olduğu gibi bunlarında üstesinden gelecek ve en kısa sürede aşacağız.Ama bu zor günlerde elini taşın altına koymayıp tam tersine fırsatçılık yapanları da fedakârlık yapanları da asla unutmayacağız. İhracat ve ithalatla işi olmayan hiç kimsenin dövizle işi olmamalıdır. Paramıza güvenmeliyiz. Malumunuz Amerikan yönetiminin ülkemizde ilgili olumsuz kararları bahane edilerek, Türk ekonomisini hedef alan alçak bir saldırı başlatıldı. Türkiye’yi döviz kuru üzerinden vurmak isteyenlere cevabımızı, Cumhurbaşkanımızın da sık sık vurguladığı gibi kurun geldiği seviyenin avantajlarını ihracatımızda ve bununla bağlantılı olarak üretime istihdama yansıtarak vermeliyiz . Bu dönemi her alanda millilesme hamlesini güçlendirmek olarak değerlendirmeliyiz.
Yeni yönetim sistemimizin verdiği imkanları en iyi şekilde kullanarak hedeflerimize doğru adım adım yürümeye koyulduk ve tüm engellemelere rağmen durmayacağız başımız dik emin adımlarla yürüyeceğiz.”

Share
447 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?