logo

Bugün; Milli mücadele ateşinin yıldönümü

Denizli’de, 15 Mayıs 1919’da Yunanlıların İzmir’i işgal etmesinden 4 saat sonra Müftü Ahmet Hulusi Efendi önderliğinde başlatılan milli mücadele ateşinin Yıl dönümü nedeniyle bir etkinlik düzenlenecek.
Kentin tarihinin yeniden yaşatılıp gelecek nesillere aktarılması amacıyla 15 Mayıs Denizli Milli Mücadele Günü kapsamında düzenlenecek programda, 98 yıl önceki yerinde başlayacak. 15 Mayıs Pazartesi günü 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanında saat 17.30’da çelenk sunumu ile başlayacak program kapsamında, temsilen Bayramyeri Meydanına kadar milli mücadele yürüyüşü gerçekleştirecek.
15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanından başlayacak olan kortej Atatürk Caddesi ve Kayalık Caddesinden devam ederek Bayramyeri Meydanı’na ulaşacak.
Mehter Takımının eşlik edeceği Bayramyeri Meydanında tamamlanacak yürüyüşün sonunda ise Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı tarafından kahramanlık ve ağıt türküleri seslendirilecek. Şiirlerin okunup konuşmaların yapılacağı kutlama etkinliklerinde Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları ekibi de bir gösteri gerçekleştirecek.

 

Share
469 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?