logo

Cahit Özkan : “Amaçları Türkiye Düşmanlığı”

AK Parti MKYK Üyesi, Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, Almanya’nın Türkiye’ye silah satışını durdurmasına tepki gösterdi ve ” Almanya’nın amacı Türkiye Düşmanlığı “ dedi.

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’in ikili ilişkilerdeki gerilim nedeniyle Türkiye’ye mevcut sözleşmeler dâhilindeki silah sevkiyatını durdurulduğunu açıklaması üzerine TBMM Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi Av. Cahit Özkan,  açıklamalarda bulundu.

Denizli Milletvekili Özkan şu ifadeleri kullandı; “Almanya’nın Türkiye’ye yönelik silah satışını durdurması her iki ülkenin de NATO sözleşmeleri çerçevesinde müttefik olması sebebiyle NATO Sözleşmesine aykırılık teşkil etmektedir. Ancak Almanya’nın bu kararı kendi milletvekili seçimleri çerçevesinde iç politik malzeme gibi yorumlansa da meselenin iç yüzü çok derin Türkiye düşmanlığı yattığı ortadır. Gerek 15 Temmuz öncesi, gerek 15 Temmuz sonrası terör örgütlerine sığınma limanı olması, PKK Terör Örgütü yandaşlarının Türkiye aleyhtarı propagandalarına izin vermesi bunun en büyük göstergesidir. Askeri yazılım ve üretim yapan yerli mühendislerimize suikast düzenleyen FETÖ Terör Örgütü üyelerine yardım ve yataklık yapmakla milli savunma sanayimizin gelişmesine engel olmak istediler. Şimdi de ülkemize silah satmak isteyen devletlere engel olmaya çalışarak da ülkemizde güvenlik zafiyeti yaşatmak istedikleri apaçık gözükmektedir. Mesele Almanya’nın iç politika seviyesini çoktan aşmış, haçlı ittifakına dönüşmüştür.”

Türkiye düşmanları her türlü bahanelerle ülkemize saldırsalar da yılmadan, koşar adım çalışacaklarını belirten Özkan, bundan sonra yerli ve milli savunma sanayimizin daha da güçlenmesini sağlayacaklarını söyledi.

Share
403 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?