logo

CAHİT ÖZKAN’DAN HAK-İŞ’E ZİYARET

AK Parti MKYK Üyesi, Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan Türkiye’nin ikinci büyük işçi konfederasyonu olan Hak-İş’in Denizli il temsilciliğini ziyaret etti. İl başkanı Halil Turan’dan sendikanın faaliyetleri hakkında kısa bilgiler alan Özkan, yönetim kurulu üyeleriyle istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Çalışma hayatının her alanında yeni modeller ve yeni politikalar üretmeye hep birlikte devam edeceklerini belirten Özkan, “İstihdam, üretim, verimlilik, rekabet, örgütlülük, endüstriyel demokrasi gibi kavramları içselleştirmek ve içini doldurmak için sendikalaşmaya çok önem veriyoruz. Üyesinin sorunlarını bilen ve bunlara en hızlı ve etkin şekilde çözüm üreten sendikal çalışmaları destekliyoruz.” dedi.

Türkiye’nin ileriye doğru bir yürüyüş içinde olduğunu belirten Milletvekili Özkan, “Son yıllarda küreselleşmenin etkisiyle tüm dünyada büyük bir değişim ve dönüşüm süreci yaşanmaktadır. Bu süreç, sendikal hareketleri de haliyle etkilemiştir. Sendikalar açısından bu süreçte; eski ezber ve alışkanlıklardan kurtulup, değişime ve gelişime ayak uydurmak, tenkit etmek yerine teklif üretmek, klasik anlayış yerine yenilikçi fikirler oluşturmak, sendikal mücadeleye yeni boyutlar ve ufuklar kazandırmak temel hale gelmiştir. İşte HAK-İŞ ve üye sendikalarının bu süreci çok iyi okuduğunu, yeni perspektifler geliştirdiğini, buna göre yol haritasını hazırladığını ve uygulamaya koyduğunu görüyoruz.” sözlerini kullandı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette AK Parti MKYK Üyesi, Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, sendikalaşmanın ülkemizi daha ileri noktalara taşıyacağını belirtti. Her türlü konuda işbirliğine açık olduğunu ve üzerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduğunu vurgulayan Özkan, istişarelere çok önem verdiğini sözlerine ekledi.

Hak-İş Denizli il başkanı Halil Turan de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Milletvekili Özkan’a teşekkür etti.

Share
370 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?