logo

Çevreyi Allah’ın Eseri ve Emaneti Olarak Görüyoruz

Denizli Milletvekili ve AK Parti MKYK üyesi Av. Cahit Özkan, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Özkan mesajında şu ifadelere yer verdi; “1972 yılında Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenen Çevre Konferansı’nda 5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak ilan edilmiştir.

Dünya Çevre Günü dolayısıyla, insana ve tabiata hürmet eden herkesi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.

Günümüzde çevre sorunları ve buna bağlı olarak geliştirilen çevre politikaları, ekonomide, kalkınmada, enerjide ve diğer pek çok alanda belirleyici etkiye sahiptir.

Bu sebeple AK Parti olarak, dâhil olduğumuz uluslararası sözleşmeler kapsamında, bölgesel ve küresel sorumluluklarımızı ciddiyetle yerine getiriyoruz.

Dünya genelinde orman varlığı azalırken, ne mutlu ki, biz, AK Parti olarak cumhuriyet tarihimizin en büyük ağaçlandırma seferberliğini başlattık. Yaklaşık 3,5 milyar ağaç fidanı diktik. 2003’ten bu yana, 133 Şehir Ormanı tesis ederek vatandaşlarımıza nefes alabilecekleri mekânlar sağladık.

Hava, kara ve denizlerimizdeki kirliliğin azaltılması için inşa ettiğimiz tesisler ve yaptığımız çalışmalar sayesinde, Türkiye’yi daha yaşanılır bir ülke haline getirdik.

Çünkü biz, çevreyi, yani tabiatı, Allah’ın eseri ve emaneti olarak görüyoruz.

Bu itibarla, Dünya Çevre Günü’nün çevre sorunları konusundaki toplumsal farkındalığın artmasına katkı sağlamasını temenni ediyor, daha güzel, daha sağlıklı, daha temiz bir gelecek arzusuyla Dünya Çevre Günü’nü yürekten kutluyorum. ”

Share
552 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?