logo

CHP, PKK’yla yatmış PYD-YPG ile uyanmıştır

Bahçeli’den çok sert sözler: CHP, PKK’yla yatmış PYD-YPG ile uyanmıştır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Afrin’deki terör örgütlerine karşı yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nın 10. güne ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bahçeli, “CHP tezvirat tekeri çevirmekte, tefrika tefi çalmaktadır. CHP, PKK’yla yatmış, PYD-YPG’yle uyanmıştır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye muazzam bir mücadele içindedir. Türk milleti varlığına, birliğine ve bekasına göz diken odaklarla tarihi bir hesaplaşma sürecindedir. Karşımızdaki fitne ateşi ya söndürülecek ya da şiddetlenip her yanımızı saracaktır. Bunun arası, ortası yoktur.” ifadesini kullandı.

Bahçeli, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, 10’uncu günündeki Zeytin Dalı Harekatı’na değinerek, kahraman Türk askerinin huzur, istikrar, güvenlik, sükunet ve selamet için Afrin’e yıldırım gibi indiğini hatırlattı.

Paylaşımında, “Hamd olsun, hilal parlarken, hıyanet patlamaktadır.” sözlerine yer veren Bahçeli, Afrin’e 13 kilometre uzaklıkta bulunan ve son derece stratejik bir mevki olan Burseya Tepesi’nin hainlerden kurtarıldığını anımsattı. Devlet Bahçeli, şöyle devam etti:

“Beton kuleler yok edilmiştir. Teröristler tutundukları alanlardan sökülüp atılmakta, bir yanda can verirlerken diğer yanda can havliyle kaçmaktadırlar.

Bugün Afrin’in batısındaki 915’inci Tepe de ele geçirilmiştir. Harekatın 10’uncu gününde Afrin’in beş beldesinde 15’i köy, biri köy altı yerleşim yeri, 5’i stratejik dağ ve tepe olmak üzere 21 nokta hainlerden arındırılmıştır. Yerli yapım beton delici bombalar çarptıkları sığınak ve korunakları vida gibi delerek, saklanan yılan, çıyan, akrep bırakmamıştır. Mehmetlerimiz karadan havadan inanmış bir mücadele sürdürmektedir. Hepsini kucaklıyor, alınlarından öpüyorum.

Efendimiz Hz. Muhammed buyurmuştur ki ‘Allah imansız işi ve işsiz imanı kabul etmez.’ Zeytin Dalı Harekatı’nın harcı imanla karılmış, hududu Kızılelma iradesiyle yoğrulmuştur. Türkiye, karşısındaki badireyi milli kenetlenme ve dayanışma ruhuyla ezip geçecektir.”

Bahçeli, Türkiye’nin muazzam bir mücadele içinde olduğuna dikkati çekerek, “Türk milleti varlığına, birliğine ve bekasına göz diken odaklarla tarihi bir hesaplaşma sürecindedir. Karşımızdaki fitne ateşi ya söndürülecek ya da şiddetlenip her yanımızı saracaktır. Bunun arası, ortası yoktur.” ifadelerini kullandı.

“CHP, UÇURUMDAN YUVARLANMAK İÇİN GERİ SAYIM DÜĞMESİNE BASMIŞTIR”

Zeytin Dalı Harekatı’ndan rahatsız olan bildik çevrelerin marjinal seviyede de olsa belli olduğuna işaret eden Bahçeli, şu paylaşımlarda bulundu:

“Hele hele, Burseya Dağı’nda al bayrağımızın dalgalanmasından gocunan bir ana muhalefet vardır ki bu hepsinden de beterdir. Zeytin Dalı Harekatı mesafe aldıkça CHP sancılanmakta, korkuya kapılmaktadır. Türkiye fiilen cephededir, gelin görün ki cephe gerisine pusu kuran CHP tezvirat tekeri çevirmekte, tefrika tefi çalmaktadır. CHP, PKK’yla yatmış, PYD-YPG’yle uyanmıştır. Lafa gelince Atatürk’ün partisiyiz derler. Konu açıldı mı, 95 yıllık parti olduklarından bahsederler. Oysaki CHP Genel Başkanıyla, parti sözcülerinin ifadelerine bakarsak ne Milli Mücadele’yle ne Türkiye’nin kurtuluşuyla bunların en ufak ilgisinin olmadığı açığa çıkar. Zeytin Dalı Harekatı’nı akıllarınca sulandıracaklar ya, bir bakıyorsunuz ÖSO’ya kulp takıyorlar, bir bakıyorsunuz mücadeleyi kötülemek için hayal mahsulü iddialara bel bağlıyorlar. CHP, uçurumdan yuvarlanmak için hazırlığı yapmış, geri sayım düğmesine basmıştır. Yazık ki yazık.”

“PKK-PYD-YPG’NİN NE KADAR ÇOK KOLU VARMIŞ”

“CHP bunu yapar da, çeyrek porsiyon 170 sözde aydın ve eski siyaset artığı durur mu?” ifadesini kullanan Bahçeli, “Durmadıklarından olacak ki Kandil’de hazırlanmış bir bildiriye imza atıp savaşın durdurulmasına, sorunların diyalogla çözülmesine davetiye çıkarmışlar. Hayasızlığın bu kadarına ancak pes denir. Peki, Türk Tabipler Birliği’ne ne oluyor? İşaret ettikleri savaş nerede, tavsiye ettikleri barış kimlerle? Şehide ağlamazlar, teröre tepki göstermezler ama sırayı terörle mücadele aldı mı mayalarının gereğini yapıp ayağa kalkarlar. Bereketsizlik, nimet bilmezlik işte budur. Meğer PKK-PYD-YPG’nin ne kadar çok kolu varmış! Nasıl da sızmışlar, tıpkı FETÖ gibi, nasıl da her yere yuvalanmışlar. Merakım odur ki haini bu kadar bol ve çok başka bir memleket var mıdır?” değerlendirmesinde bulundu.

Atatürk’ün, “Eğer şunun bunun teveccühünden güç almaya tenezzül ederseniz, halinizi bilmem ama geleceğiniz çürük olur.” sözünü anımsatan Bahçeli, şunları kaydetti:

“Özgürlük ve demokrasi iddialarıyla Türk düşmanlarının eteğinin altına saklananlarla ortak bir gelecek, ortak bir değer, ortak bir hedef yoktur.

Zeytin Dalı Harekatı turnusol kağıdı işlevi görerek, kirli emelleri, kararmış yüzleri deşifre etmiştir. Taraflar netleşmiş, tavırlar netleşmiş, tahrik ve tahrip hevesliler kesinleşmiştir. İnanıyorum ki Türk milleti bu sefil ve sefihleri affetmeyecek, kazıyıp dağıtacaktır. İnanç büyük güçtür. Her şeye can veren odur. Bir insan ya da bir millet bir kez inanmaya başladı mı, çabucak büyür, yükselir, yükseltir. Yenilmez güç olur. İnançlı Türk milleti yenilmez, Türkiye eğilmez güçtür.

Bu vesileyle tarih yazan Afrin kahramanlarına sevgi ve selamlarımı gönderiyor, Cenab-ı Allah’tan hepsini korumasını, kollamasını niyaz ediyor, aziz şehitlerimize rahmet temenni ediyorum. Diyorum ki bekamıza çamur sıçratanın bağrına mızrak olur saplanırız. Bu mücadeleden geri dönersek gök girsin kızıl çıksın.”

Share
356 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?