logo

CHP’de Taciz Skandalı

CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Umut Karagöz, daha önce bir kafede birlikte çalıştığı 23 yaşındaki Z.Y. isimli kadına ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan tutuklandı.

Geçen hafta pazartesi günü Anadolu Cumhuriyet Savcılığı’na başvuran Z.Y., ifadesinde özetle şunları söyledi: “Şikâyetçi olduğum U.K, benim çalıştığım kafeden arkadaşım olur. Kendisiyle 1- 1.5 ay çalıştık, sonra işten ayrıldı. Hiçbir zaman duygusal yakınlığımız olmadı. 20 Kasım 2020 Cuma günü akşam saatlerinde çalıştığım iş yerine gelerek, akşam Maltepe’de bir kafede buluşmayı teklif etti.

KAFASINDA BARDAĞI PARÇALADIM AMA… 

Yarım saat kadar baş başa oturduk. İşyeri U.’nun arkadaşının olduğu için kalkmak istedim. Gitmek için ayağa kalktım. U.K. beni kendisine çekti. Ben de masada bulunan bardağı kafasında parçaladım. Öfkeyle beni saçımdan sürükleyerek tuvalete götürdü. Burada beni tekme tokat darp etti. Saçlarımdan tutarak kafamı aşağı bastırdı ve cinsel saldırıda bulundu. ‘Bağırma, burada kimse seni duymaz, kapı da kilitli’ dedi ve boğazımı sıkıp tehdit etti. Bu olaylar yaklaşık 1-1.5 saat kadar sürdü… Ailemin duymasından korktuğum için karakola gitmedim. Cumartesi günü darp raporu aldım. Beni alıkoyan ve cinsel saldırıda bulunup darp eden şahıstan şikâyetçiyim.

Tedbir talebim de vardır.” Z.Y.’nin şikâyeti üzerine gözaltına alınan U.K., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Saldırıyı örtbas etme çabası…

CHP Maltepe İlçe Örgütüne, Kaftancıoğlu’nun kontenjanından girdiği iddia edilen CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Umut Karagöz, “Nitelikli Cinsel Saldırı” suçundan tutuklanırken, CHP’li üst düzey yetkililerin olayın basına yansımaması için devreye girdikleri ve mağdurun ailesiyle görüştükleri öğrenildi.

Tacizi kapatmak için üst düzey devreye girildiği ve CHP’li Karagöz tarafından cinsel saldırıya uğrayan genç kadının ailesi ile görüşerek ikna yoluna gidilmeye çalışıldığı belirtiliyor.

Söz konusu vahim olaya karşı CHP yönetiminin sessizliği büyük tepki çekerken, Maltepe halkının öfkesi büyüyor.

Tecavüz eylemlerinde bile boy gösterdi…

TACİZ OLAYININ ARDINDAN KIRMIZI ŞEMSİYE DAĞITIMINDA CHP’Lİ KARAGÖZ DE VARDI

Maltepe CHP yönetimi, geçtiğimiz günlerde Maltepe meydanında ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü‘ kapsamında kırmızı şemsiye dağıtmıştı.

Maltepe meydanında kırmızı şemsiye dağıttığı anlarda Umut Karagöz’de etkinliğe katılmıştı.

CHP’DE PANİK BÜYÜK!

Kaftancıoğlu, tecavüzden tutuklanan Umut Karagöz’ün bilgilerini partinin internet sitesinden alelacele kaldırttı.

Öte yandan Cinsel saldırı olayınnın yaklaşık 10 gün önce Beşçeşmeler de bir mekanda yaşandığı belirtiliyor.

TACİZ SONRASI CANAN KAFTANCIOĞLU’NA FLAŞ ÇAĞRI

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yakın arkadaşı Umut Karagöz’ün, CHP Maltepe İlçe Örgütüne, Kaftancıoğlu kontenjanından girdiği iddia ediliyor.

Yaşanan cinsel saldırı ve saldırıyı yapan CHP Maltepe ilçe yöneticisinin tutuklanmasıyla, Eylem Şahlar Süsem isimli Maltepeli kadın tarafından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na çağrı yapıldı.

İşte o çağrı:

“LÜTFEN GEREĞİNİ YAP”

“Kadına cinsel saldırıda bulunan zihniyetin sağı solu orta yolcusu olmaz. Adını cumhuriyetten alan bir partide ilçe başkan yardımcısı sıfatı olan bir sapık 20 yaşında genç bir kadını zorla alı koyup şiddet uygulayarak cinsel saldırıda bulunuyor ve tutuklanıyor fakat herkes sus pus. Adeta üstü kapatılıyor. Eminim ki bu dışarıdan hiç tanımadığımız bir erkek tarafından yapılmış olsaydı bu partinin tüm kademeleri kınar ve teşhir ederdi. Fakat kendi içinden kendi yönetiminden çıkınca herkes hiç olmamış yaşanmamış gibi ölüm uykusunda adeta.

 

“20 YAŞINDA BİR KADINA CİNSEL SALDIRIDA BULUNAN PARTİ YÖNETİCİNİZE…”

İki gün evvel 20 yaşında bir kadına cinsel saldırıda bulunan kızı alıkoyup şiddet uygulayan parti yöneticinize karşı tavrınız alalacele yönetimi toplayıp disipline sevk etmek mi olacak sadece. Yoksa kadın örgütlülüğünde olan bir partide şiddete uğrayan kadına sahip çıkıp işin hukuki boyutunda olayın takipçisi olup ilçe yöneticiniz dahi olsa en ağır cezayı alması için mücadele edecek misiniz. Mesela tıpkı Musa Orhan’ı, Pınar’ı öldüren cani sapığı teşhir edip kınadığınız gibi bunuda kınayacak mısınız merak ediyorum. Daha iki gün önce 25 kasımda cinsel tacize ve tecavüze karşı basın açıklamaları yapan bir partinin kadın örgütleri bence acil olarak kadın kolları başkanlarıyla birlikte bu ahlaksızlığı teşhir edip mağdur edilmiş kadının yanında tavır almalıdır.”

Partiden ihraç için disipline sevk edildi

Olayın ortaya çıkmasının ardından U.K., CHP İstanbul ve Maltepe İlçe Başkanlığı tarafından ihraç edilmesi istemiyle disipline sevk edildi. Dosyanın işleme konması için İl Disiplin Kurulu’nun toplanacağı öğrenildi.

Share
282 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?