logo

CHP’liler şehit ailelerimizin ve gazilerimiz yüzlerine nasıl bakacaklar

“Darbeyi AKP yaptı” Diyen CHP Vekiline Özkan’dan Sert Eleştiri

AK Parti MKYK üyesi, Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in, 15 Temmuz’la  ilgili söylediği “Darbeyi AKP’nin kendisi yaptı” sözlerine sert tepki gösterdi.

CHP’li Haluk Pekşen katıldığı bir televizyon programında 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili, “Darbeyi AKP’nin kendisi yaptı” şeklinde açıklama yapmış, program sunucusunun “250 şehit var, bu çok ağır bir itham” sözleri üzerine de, ilk açıklamasına tüy dikercesine “Onlar öngörülemeyen sonuç” demişti.

AK Parti MKYK üyesi, Denizli Milletvekili Cahit Özkan, CHP’li Pekşen’in bu açıklamalarını sert sözlerle eleştirerek; “CHP zihniyetinin bir tezahürünü daha hep birlikte görmüş olduk. Genel başkanlarının 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili “kontrollü darbe” şeklindeki talihsiz açıklamasının ardından şimdi de bir milletvekilleri çıkmış utanmadan darbeyi AK Parti kendisi yaptı diyor. 15 Temmuz’da canını bu vatan için feda etmiş 250 şehidimiz için de “Onlar öngörülemeyen sonuç” diyecek kadar alçalıyor. Bu açıklamalar şehitlerimizin kemiklerini sızlatıyor, gazilerimizin yüreğini kanatıyor. CHP’liler şehit ailelerimizin ve gazilerimiz yüzlerine nasıl bakacaklar?” dedi.

Ne Kılıçdaroğlu’nun, ne Pekşen’in, ne birkaç ay önce Mustafa Akaydın’ın, ne de Eren Erdem’in 15 Temmuz hain Fetö darbe girişimini kontrollü darbe şeklinde yorumlamalarının şaşırtıcı olmadığını söyleyan Özkan, bunun gerekçesi olarak da, “2010 yılında Fetö’nün düzenlemiş olduğu kaset kumpasıyla genel başkan Deniz Baykal görevden alınıp, yerine Kemal Kılıçdaroğlu getirilmiş, bu kaset skandalıyla birlikte CHP Fetö’nün vesayeti altına girmiştir. 2010’dan bugüne kadar CHP’nin söz ve eylemlerine baktığımızda Fetö’nün referansları ve motivasyonuyla hareket ettiği ortadadır. Bu bağlamda CHP’nin, tam anlamıyla kaset kumpası ile yüzleşmeden, o ihanetle mücadele etmeden ve 2010 sonrası Fetö’nün bu partiyi dizayn etme girişimlerini tersine çevirmeden, 15 Temmuz hain Fetö darbe teşebbüsünü anlayabilmesi mümkün olmayacaktır. 15 Temmuz’a darbe ve işgal girişimi demeyen, aziz milletimizin vermiş olduğu istiklal mücadelesini küçük gören, aşağılayan anlayış, hastalıklı, müstemlekeci, bu milletin değerleriyle kavgalı bir zihniyetin ve anlayışın ürünüdür.” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 3 kez ölüm tehlikesi atlattığını söyleyen Özkan, “Bu darbe girişimi tarihin en kanlı darbe girişimlerinden biridir. O gece 250 şehit verdik, 2196 gazimiz var. Cumhurbaşkanımızın da atlattığı 3 ölüm tehlikesi var. Bunun neresi kontrollü darbe girişimi?” dedi.

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz’da havaalanından kaçarak bir evde saklandığını da hatırlatan Özkan, “Sayın Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz’da ölüm tehlikelerine rağmen İstanbul’a gelmiş vatandaşlarımızla buluşmuştur. Kılıçdaroğlu gibi havaalanından kaçarak birilerinin evinde saklanmamıştır. Bu utancın CHP’ye yetmesi gerekirken 15 Temmuz’da verdiğimiz demokrasi destanıyla alakalı yapılan bu şuursuz açıklamalar milletimizin vicdanında en ağır şekilde karşılığını bulacaktır.” dedi.

Share
356 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?