logo

CUMHUR, BAŞKANIYLA BÜTÜNLEŞECEK

AK Parti Denizli Milletvekili Avukat Cahit ÖZKAN, özel bir televizyon kanalında katıldığı programda gündemi değerlendirdi. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’ın AK Parti’ye üye olmasıyla birlikte yeni dönemi değerlendiren ÖZKAN, “Yeni dönemde geçmişin ‘Yönetilemez Türkiye’si olmayacak. Cumhur, Başkanıyla bütünleşecek.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Denizli Milletvekili Avukat Cahit ÖZKAN, Partili Cumhurbaşkanlığı dönemi hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’ın partisine dönmesiyle birlikte yeni bir dönemin başladığını hatırlatan ÖZKAN, yeni dönemin en önemli özelliğinin memleketin en ücra köşesiyle merkezin birleşmesi olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’ın gerek belediye başkanlığı, gerek Türk Siyasi Tarihi’nin kesintisiz en uzun başbakanlığını ve seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olması özelliğine vurgu yapan AK Partili vekil, ERDOĞAN için “Türkiye’nin her hanesinde ayrı bir yeri olan tek kişi” ifadesini kullandı.

“En ücra köşedeki vatandaşımızın taleplerini merkeze taşıyacağız”

Yeni döneme ilişkin politikalarını da açıklayan Denizli Milletvekili ÖZKAN, bu dönemin en önemli özelliğinin vatandaşla merkezin bütünleşmesi olacağının altını çizdi. Cahit ÖZKAN, “Memleketin en ücra köşesindeki vatandaşın taleplerini merkeze taşıyacağız. Bunu teşkilatlarımız aracılığıyla yapacağız. Böylece vatandaş-merkez kaynaşmasını daha üst seviyeye taşıyıp, Cumhurbaşkanımızın oluşturduğu sinerjiyi daha da ileriye taşıyacağız” dedi.

16 Nisan sonuçlarını da değerlendiren ÖZKAN, çıkan iradenin küçümsenmemesi gerektiğini söyledi. Güneydoğu’daki  ‘EVET’ oylarının artmasına da değinen ÖZKAN, “Bölge halkının ‘bizi artık terör örgütlerine bırakmayın’ mesajı verdini söyledi.

ÖZKAN, 16 Nisan’da Güneydoğu’daki büyük oy patlamasının temel sebeplerinden birinin de, seçimlerin hür ortamda yapılmasının olduğunu vurguladı.

Share
452 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?