logo

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “DAVA KALICI İSİMLER FANİDİR”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belediye Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

Belediye Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzde yeni bir imtihan var, 2019 seçimlerinde asgari yüzde 50 artı 1 oya ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, “Belediyecilikte de rakiplerimizle değil kendi kendimizle yarışıyoruz. Kendimizi rakiplerimize göre ayarlamaya kalkarsak yaptıklarımızın yarısını bile yapamayız. Önümüzdeki seçimlerde çıtayı biraz daha yükseltiyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“ŞEHİRLERLE BİRLİKTE ZİHNİYETİ DE DEĞİŞTİRDİK”

Milletimizle olan güçlü bağımızı tabandan gelen siyaset hikayemize borçlu olduğumuz bir gerçektir. Belediyeciliğin sadece yol yapmaktan ibaret olmadığını aynı zamanda gönülleri de yapmaktan geçtiğini gördük. Biz bu anlayışla yola çıktığımız için şehirlerle birlikte zihniyeti de değiştirdik.

Gencine güvenemeyen siyasi partiler gencine güvenen AK Parti’yi görmüştür. Biz gencimize inandık, inanıyoruz. Bu tablo bizim de AK Parti olarak hem kurumsal hem bireysel olarak kendimizi geliştirmemiz gerektiğini gösteriyor. Her seçim döneminde parti teşkilatında ve belediyelerde yenilenmeye gittik.

“EN VASAT ARKADAŞIMIZIN PERFORMANSI MUHALEFETİN YILDIZLARINDAN İLERİDİR”

Bizim partimizdeki en vasat arkadaşımızın performansı muhalefetin yıldızlarından çok daha ileri düzeydedir. Bizim ölçümüz diğer partiler ve onların belediyeleri değildir.

Darbecilerin karşısına yürekleri ve bedenleri ile hem de ellerindeki tüm imkanları ile dikilen belediye başkanlarımız ve çalışanlarımızın her birine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

“DAVA KALICI İSİMLER FANİDİR”

15 Temmuz ihanetinin başarısızlığa uğramasında belediyelerimizin vatandaşımızla verdiği destansı mücadele önemlidir. Unutmayın dava kalıcı isimler ise fanidir. Biz kalıcı olana bakacak sadakatimizi davamıza göstereceğiz.

AK Parti çatısı altında milletimize hizmet eden bizler isimlerimizi tarihe yazdırdıysak ne mutlu bize. Biz kalıcı olana bakacağız.

2019 Mart’ı bizim için olmazsa olmazdır. Aday olacak başkan adaylarımızın hedefi 2019 Mart değil 2019 Kasım olmalıdır. Belediyelerimiz hakkında en ufak bir spekülasyona imkan vermeyecek şekilde çalışmalarımızı yürütmemiz lazım.

“BÜTÜN DEDİKODULAR SİL BAŞTAN YAPACAK…”

Bütün dedikoduları sil baştan yapacak gibi, bu toplantı ile miladi bir adımın atılması gerektiğini özellikle ifade etmek istiyorum. Belediyelerdeki bütün dedikoduların ortadan kalkması için sizlere büyük işler düşüyor. Bizim belediye başkanlarımız mazeret değil çözüm üreten kişiler olmalıdır.

Hiçbirimizin nefsinin peşine katılmaya hakkı yok. Hizmet yarışında tüm gücümüzle mücadeleye devam etmeliyiz. Açık ve net konuşacağım. Bu yolda küsmek, darılmak hele hele mücadeleye zarar verecek davranışlar içine girmek hiçbir arkadaşıma yakışmaz. Biz sıradan bir parti değiliz. Ben sizleri bir dava eri olarak görüyorum, yol arkadaşlarım olarak, gönüldaşlarım olarak görüyorum.

Bu dönemde AK Parti’ye zarar verecek her söz milletimizin geleceğine bir darbe olacaktır. Hiçbir arkadaşımın böyle ağır bir vebalin altına girmeyeceğine inanıyorum.

Terörle mücadele operasyonlarında ülkemize çok büyük imkanlar sağlayan SİHA ile ilgili iddialar çarpıklığın örneğidir. Sivillerin zarar görmemesine yönelik hassasiyeti herkes takdir ederken birilerinin suyu bulandırmaya çalışması ibretliktir. Terör örgütünün uluslararası bir alana taşımak isteyeceği bir iddiayı siyasete taşımanın bir anlamı yok.

“MİLLETİMİZ BUNLARA HAK ETTİĞİ DERSİ SANDIKTA VERECEKTİR”

SİHA ile sivillerin hedef alındığı gibi tam da terör örgütünün uluslararası alana taşımak isteyeceği yönden bir iddiayı gündeme getirmenin siyasetle ilgisi yoktur. Milletimiz bunlara hak ettiği dersi sandıkta verecektir.

Ana muhalefetin başındaki zat ne diyor: Artık kavgaysa kavga diyor. Sizin hayatınız zaten bu milletin kutsallarıyla dalga geçmekle geçti. Eğer bizimle kavga edeceksen bunu zaten kendi ülkeni Avrupa’ya şikayet ederek zaten yapıyorsun. Bu zat bunu alışkanlık haline getirdi. Üstelik bu kavgada yalnız değil. İhaneti kendisine yol edinenlerle kavga etmekten hiçbir zaman kaçmadık, kaçmayız.

“EY KILIÇDAROĞLU, SİHA’NIN YAPTIĞI İŞ….”

Rabia işaretini hala bilmeyen, öğrenemeyenler var, bu bizim partimizin sembolü bunu unutmayacağız. Tek bayrak, tek millet, tek devlet… Kılıçdaroğlu da bunu öğrenememiş… Ey Kılıçdaroğlu, SİHA’nın yaptığı iş bu vatana ihanet eden teröristleri yok etmektir, bunu böyle biliniz.

Adalet yürüyüşünde sağınızda solunuzda kimler olduğu belli. Benim milletim inşallah bunları görüyor. Bunlara gerekli dersi en kısa zamanda verecektir. Düğünün SİHA’lar ile ilgili adam bunu konuşuyor. Bize yıllarca ABD, İsrail İHA’ları bize vermemekte kılı kırk yardılar. Verdikleri zamanda tamiratı vs bize hendek atlattı. Silahlı olanlarını yapar hale geldik. Şimdi bundan rahatsız oluyorlar.

“S 400 ANLAŞMASI YAPTIK ÇILGINA DÖNDÜLER”

Önemli adımlar atıyoruz. Şurada bir S 400 anlaşması yaptık diye çılgına döndüler. Ne yapacaktık sizi mi bekleyecektir. Değerli arkadaşlar hep söylediğim gibi kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz.

“HEYKELİMİ YAPMIŞLAR… BUNU DUYUNCA ÇOK ÜZÜLDÜM”

Bazı belediyelerimiz şahsımın heykelini yapmışlar. Tabii bunu duyunca ben çok çok üzüldüm. Değerli arkadaşlar bu bizim değerlerimize terstir. Ben ne heykelimin dikilmesini istiyorum, ne masklar yapılmasını istiyorum. Bundan sonra lütfen bu yanlışlara düşmesinler. Ben heykelimin yapılmasını istemiyorum, heykel değil hizmete yönelik eserler yapsınlar. Bunların bizim değerlerimizle çatışan şeyler olduğunu bilsinler.

Share
428 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?