logo

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Denizli’de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış törenine katılmak üzere Denizli’ye geldi. Havayolu ile Çardak Havalimanı’na gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk olarak önceki dönem Ekonomi Bakanı ve AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci’nin oğlu Atilla Zeybekci’nin, törenine katıldı. Ardından 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda düzenlenen 1 milyar 348 milyon 726 bin TL’lik 275 projenin açılış törenine geçti. Tören öncesinde konuşan ve 2018 yılı içerisinde 3’üncü kez Denizli’ye geldiğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan; “6 aylık aranın ardından yeniden sizlerle bir aradayım. Bu kadar kısa bir sürenin içinde hasret gidermenin memnuniyeti içindeyim. Böylece bu yıl içinde 3’üncü defa Denizlili kardeşlerimle buluşmuş oluyorum. Bugüne kadar Türkiye’de gelmiş geçmiş tüm cumhurbaşkanları ve başbakanlar arasında ülkenin şehirlerini benim kadar çok ziyaret eden, vatandaşlarla çok sık iç içe olan bir başka kişi yoktur. Milletin iradesinin üzerinde irade tanımıyoruz. Çünkü biz, içinizden çıktık ve sizinle beraberiz. Bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Bunu da bir şeref payesi olarak görüyoruz. Milletimizden, sizden aldığımız enerjiyle güçle çalıştığımız için bu kadar zamanda bunca büyük hizmetlere, yatırımlara, gelişmelere imza attık. Kendi sırça köşklerinde siyaset yaptığını sananlar, milletin ne istediğini, ne düşündüğünü, ne yaşadığını bilemezler”dedi.


“TOPLAM YATIRIM BEDELİ YAKLAŞIK 1 MİLYAR 349 MİLYON LİRA”
40 yıldır siyaset yolunda milletle yürüdüklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Allah nefes verdiği sürece aynı şekilde bu yolda yürüyeceklerini, bundan taviz vermeyeceklerini belirtti. Denizli’ye elleri boş gelmediklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, çeşitli bakanlıkların, büyükşehir belediyesinin, ilçe belediyelerinin tamamladığı yatırımların resmi açılışını yapacaklarını söyledi. Toplam yatırım bedeli yaklaşık 1 milyar 349 milyon Lira olan 275 kalem eseri hizmete açacaklarının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milli Eğitim Bakanlığımız 7 okulu, TOKİ 126 konutu ve bir ticaret merkezini, Orman Bölge Müdürlüğü 13 ayrı yatırımı tamamladı. Büyükşehir Belediyemiz 135 eseri hizmete sundu”diye konuştu. 13 ilçe belediyesi tarafından yapılan yatırımları hizmete açacaklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilgili kurumları ve belediyeleri Denizli’ye kazandırdıkları bu hizmetler için kutladı.

AK Parti’nin alametifarikasının‘hizmet’ olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Belediyecilik AK Parti’nin işidir, CHP filan bu işten anlamaz. Ben İstanbul’u kimden aldım? CHP’den aldım. İstanbul’da CHP’den belediyeyi aldığımız zaman İstanbul susuzdu, çöp dağları vardı, hava kirliliği maalesef tavan yapmıştı. O susuzluğun olduğu İstanbul’a 180 kilometreden dağları delerek su getirdik. 2040’a kadar İstanbul’un su sorununu çözdük. Bitti mi? Hayır. Bundan sonra da oldukça yine çözmeye devam. İstanbul’a su getirdik. Anadolu bir taraf, Avrupa bir taraf. Çift yönlü çalıştık. ‘İşi sağlama alalım’ dedik. Boğazın altından da karşılıklı deplase ettik. Olur ya bir tarafta sıkıntı olursa, öbür tarafa oradan bu suyu verebilelim. İstanbul’da artık su sorunu yok, biz buyuz. İzmir’de bile susuzluk vardı. İzmir’in su sorununu da biz Devlet Su İşleri olarak çözdük. Baraj yapmak büyükşehir belediyelerinin görevidir ama yapamadılar.Biz yaptık ve şimdi inşallah İzmir’i de alacağız, ona hazırlanıyoruz.İnşallah bir Denizlili ile de İzmir’i alacağız. Onun için hep birlikte gayret göstereceğiz”şeklinde ifade etti.

“CHP DEMEK; ÇÖP DEMEKTİR”
Konuşmasında ana muhalefet partisine de yüklenen ve İstanbul’da çöp dağlarının yükseldiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ümraniye Belediyesi’nde çöp depolama alanında patlama yaşandığını ve 39 vatandaşın öldüğünü hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “CHP’li belediyeydi ama hafıza-i beşer nisyan ile maluldür. Herkes bunu unuttu. Kimse bunun hesabını sormuyor. Bay Kemal, haberin var mı senin bundan? Sen önce bunun hesabını ver. Hava kirliliği almış başını gidiyor, gazeteler maske dağıtıyordu. 50 bin haneye doğal gaz gelmişti. Orada belediye başkanlığım sürecinde 1 milyon 250 bin eve doğal gaz bağlattım. Bir anda İstanbul’un hava kirliliği temize dönüştü.CHP demek; çöp demektir, CHP demek; susuzluk demektir, CHP demek hava kirliliği; demektir, CHP demek; yolsuzluk demektir, CHP demek; yasaklar demektir. İşte biz bunları kaldırdık, daha iyi olacak şimdi inşallah. Önümüzde iyi günler var. Kurulduğumuz günden beri hem merkezi yönetimde hem mahalli idarelerde Cumhuriyet tarihimizin tamamında yapılanların 3 katı, 5 katı, 10 katı hizmetler kazandırdık.”

“SENİN DÖNEMİNDEKİ GİBİ KUYRUKLARDA ÖLENLER YOK”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “CHP’nin başındaki zat, bütçe görüşmeleri için çıktığı kürsüde, hepsi de yalan, yanlış, uydurma olan bir sürü zırvayı peş peşe zırvaladı, yalancı.Ben bu zatı muhatap almayacağım ama halkım bazı gerçekleri bilsin istiyorum” dedi. “Hastanelerde tedavi yapılmıyor, muayene yok.” dediğini aktaran Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürlüğü dönemindeki hastanelerin mazi olduğunu belirtti.Halkın gerçekleri bildiğini, vatandaşların rahatlıkla hastaneye gittiğini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öyle senin dönemindeki gibi kuyruklarda ölenler yok. Hastanenin morguna rehine olarak alınanlar yok. Onlar senin genel müdürlüğündeydi. İlacını alamıyordu benim vatandaşım ama şimdi ilacını hastanenin eczanesinden almasına gerek yok, istediği eczaneden gidip ilacını alabiliyor” şeklinde ifade etti. Şehir hastanelerinin hizmete sunulduğunu anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlıkta modern bir yapılanmanın getirildiğini söyledi. Kılıçdaroğlu’nun yargıya olan güvenin düştüğünü aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunu neye göre, hangi araştırmaya dayanarak söylediğinin de meçhul olduğunu belirtti.Avrupa Komisyonu başta olmak üzere, uluslararası kuruluşların araştırmalarında Türkiye’de yargıya olanın güvenin diğerlerine göre oldukça yüksek seviyede seyrettiğinin görüldüğünü vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan; ihtiyari arabuluculuk, ihtiyari tahkim sistemlerinin hayata geçirilmiş olunmasına rağmen, milletin büyük bölümünün hala anlaşmalarını yargı kanalıyla çözmeyi tercih ettiğine değindi.

“ADALET SİSTEMİ, SADECE TÜRK MİLLETİ ADINA GÖREV YAPACAKTIR”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Şayet yargıya güven düşmüş olsaydı, bu tür yöntemler çok daha revaçta olurdu. Geçmişte, önce vesayet güçleri ardından FETÖ tarafından yıpratılan adalet sistemimiz, her şeye rağmen milletimizin gönlündeki müstesna yerini korumaya devam ediyor. Vesayetten ve FETÖ’den arındırdığımız yargı teşkilatımızın itibarının her geçen gün daha da yükseldiğini görüyoruz, müşahede ediyoruz. Ülkemiz ve yargımız böylesine bir ölümcül virüsten temizlenmişken çıkıp yargının güvenilirliğini sorgulamak terör örgütlerinin değirmenine su taşımaktır. Bunların o gönlündeki yargı, 12 Eylül’ün ‘bir sağdan bir soldan’ diyerek, gençleri dar ağacına gönderen, 28 Şubat’ın cuntacılarından brifing alan hakim ve savcıların yargısıdır. Hiç kusura bakmasınlar, Bay Kemal o dönem kapandı. Ülkemizde artık adalet sistemi, sadece ve sadece Türk milleti adına görev yapacaktır. Bu zat Meclis kürsüsüne çıkıyor, ‘Türkiye’de bir darbe varsa o da 20 Temmuz darbesidir’ şeklinde sözler edebiliyor. Bu ne büyük bir gaflet?”


“EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİN DEĞİL Mİ?”
15 Temmuz gecesi yaşananları hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun Atatürk Havalimanı’nda tanklara sığındığını, yaklaşık 2 saat sonra Atatürk Havalimanı’na kendisinin geldiğinive “Bana haber verselerdi ben de beklerdim.” dediğini aktardı. Kendisinin çağrısının ardından vatandaşların meydanlara döküldüğünü dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun yaşananları, kahvesini yudumlayarak televizyonlardan izlediğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Sen korkaksın, korkak. Sen vatansever değilsin, sende milliyetperverlik yok. 20 Temmuz’da ne olmuş, onu da söyleyeyim. FETÖ ihanet çetesinin, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından TBMM 20 Temmuz’da toplanıp hükümetin ülkede olağanüstü hal ilanı kararını onaylamıştır. Bay Kemal, egemenlik kayıtsız şartsız milletin değil mi? Bu kararı kim aldı? Millet Meclisi aldı, ne oldu, işine mi gelmedi? Sana mı soracaktık, sana da sorduk, sen de oradaydın veya değildin ama kararı alan, kararı veren neresi, TBMM, iş bitmiştir.”

“TERÖR ÖRGÜTÜYLE KOYUN KOYUNA GİDİYORLAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Çünkü demokrasi ve milli iradenin üstünlüğü bunların fıtratına terstir. CHP’de böyle bir şey yok. Onlar bu işten anlamaz. Onlar darbecilerle beraber. FETÖ’ye terör örgütü diyemeyenler, bölücü örgütün güdümündeki partiyle koyun koyuna seçime gidenler elbette Meclis kararına ‘darbe’ diyecek. Şimdi bak 31 Mart’a da terör örgütüyle koyun koyuna gidiyorlar. Şimdi bunların koalisyonunda ne var, aynı zamanda bir de malum terör örgütünün beslemesi olan parti var. Biz MHP ile bir Cumhur İttifakı oluşturduk ve seçime gidiyoruz. Bizim MHP ile azami müştereklerimiz var, onun için de Cumhur İttifakı’nı oluşturduk. İnşallah 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’nın zaferini hep birlikte yaşayacağız.”

Share
521 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?