logo

Denizli 3 milyar liralık yatırımla suya ve fidana “doydu”

 

 

 

Ekonomi Bakanı Zeybekci:

“Denizli’mize son 15 yılda 3 milyar TL’lik orman ve su işleri yatırımı yaptık. İnşa ettiğimiz sulama tesisleriyle 828 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtık”

“AK Parti icraatlarıyla Denizlili çiftçilerin yüzü güldü. Bu sayede yılda 911 milyon TL ilave zirai gelir artışı sağladık”

“Denizli’de 2003-2017 yılları arasında 119 milyon fidan toprakla buluşturuldu”

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’ye son 15 yılda 3 milyar TL’lik orman ve su işleri yatırımı yaptıklarını, inşa edilen sulama tesisleriyle 828 bin dekar zirai arazinin sulamaya açıldığını belirterek, “AK Parti icraatlarıyla Denizlili çiftçilerin yüzü güldü. Bu sayede yılda 911 milyon TL ilave zirai gelir artışı sağladık.” dedi.

Zeybekci, seçim çalışmaları kapsamında geldiği memleketi Denizli’de açıklamalarda bulundu.

Denizli’ye ilişkin hizmetler arasında Denizli’deki yeşil alanları artırmanın çok önemsediklerine işaret eden Zeybekci, Denizli Belediye Başkanlığı döneminden bu yana bu konuda önemli faaliyetlere imza attıklarını ifade etti.

Memleketinin verimli topraklarını AK Parti döneminde suyla kavuşturduklarının altını çizen Zeybekci, “Denizli’mize Son 15 yılda 3 milyar TL’lik orman ve su işleri yatırımı yaptık. Aynı süre zarfında inşa ettiğimiz sulama tesisleriyle 828 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtık. AK Parti icraatlarıyla Denizlili çiftçilerin yüzü güldü. Bu sayede yılda 911 milyon TL ilave zirai gelir artışı sağladık.” değerlendirmelerinde bulundu.

Denizli’yi daha yeşil, daha yaşanılır kılmayı hedeflediklerini belirten Zeybekci sözlerini şöyle sürdürdü:

“Denizli’mizin ormanlık alanı yaklaşık 6 milyon dekardır. Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında 2003-2017 yılları arasında 1 milyon 167 bin 600 dekar arazide çalışma yapılarak 119 milyon fidan toprakla buluşturuldu. Tabi amacımız bunu daha da artırmak. Hedefimiz rahat nefes alan bir Denizli.”

Taşkın koruma tesisleriyle Denizli halkını ve toprağını koruduklarının altını çizen Zeybekci, “Son 15 yılda Denizli ve ilçelerinde inşa ettiğimiz  81 adet taşkın koruma tesisi ile  90 meskun mahal  ile 104.680 dekar araziyi taşkın zararlarından koruduk.” diye konuştu.

Share
452 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?