AK Parti Kadın Kolları Yönetim üyeleri  eşleri ile birlikte düzenlenen gezi’ye Cuma akşam 22.00’da Denizli’den hareket ederek Cumartesi sabah saatlerinde Bolu’ya ulaştı.

AK Partili kadınlar ve eşleri, çam ormanları ile çevrili tabii bir göl olan Abant Gölü kenarında yaptıkları kahvaltı sonrası göl kenarında yürüyüş yaptı. Doğa güzelliği eşliğinde çevreyi gezen kafile anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çektiler. AK Parti kafilesi buradan, Fatih Sultan Mehmet’in ilk gördüğü anda, “Dünyanın göz bebeği burası mı? dediği Amasra’ya, oradan da Dünya Kültür Mirasları arasında yer alan Safranbolu’ya geçtiler  Kaymakamlar konağı, Güneş saati, Cincihan, tarihi Safranbolu Evleri ve Arasta çarşısını gezerek  tarihi atmosferi birlikte yaşadılar

Ak Parti Denizli Kadın Kolları Başkanı Aynur Akdemir,  Öncelikle bu geziyi düzenlememize vesile olan Hüseyin Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu geziye katılmamızın amacı tarihi kültürümüzü ve medeniyetimizi yerinde görmek, doğal güzelliklerimizi yerinde görmektir. Ayrıca, kadın kolları içerisinde birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, birbirimizi daha iyi tanıyabilmemiz için böyle bir gezi bizi mutlu etti. Bu tür gezilerimizi zaman zaman düzenliyorduk. Ama gündemimizin yoğun olmasından dolayı uzun zamandır planladığımız bir geziydi. Böyle bir mevsimde, güzel bir havada Bolu-Abant’ı görmek, Amasra’yı görmek, inşallah bizleri mutlu edecek. Bütün Denizlileri ve diğer halkımızı bu güzellikleri görmeye davet ediyoruz” dedi.

Ak Parti kafilesi Denizli’ye dönüş güzargahında Ankara’ya uğrayarak Beş Tepe Cami ziyaretinin ardından kılınan akşam namazından sonra Denizli’ye hareket ettiler  Türkiye’nin tarihi ve doğal güzelliklerini gezip görme imkanı bulan kadınlar kendilerine sağlanan imkanlardan dolayı Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e  teşekkür etti.