logo

Denizli -Aydın Otoyolu Projesinin ihalesi 21 Haziran’da

 

İhale aşamasına gelen Denizli Aydın otoyol projesi için Ulaştırma Bakanı ile bir araya gelen  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci proje detayları hakkında istişare toplantısı gerçekleştirdi. Ziyarette AK Partili Denizli ve Aydın milletvekilleri hazır bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ı;  Denizli ve Aydın milletvekilleri ile ziyaret eden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli -Aydın Otoyolu hakkında istişarelerde bulundu.

Ziyarette Denizli Aydın Otoyolu güzergahları ve projenin detayları konuşulurken Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, projenin ihale aşamasına geldiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Ziyarete AK Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Cahit Özkan ile Aydın AK Parti Milletvekilleri Mustafa Savaş, Mehmet Erdem ve Abdurrahman Öz’de katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aydın-Denizli Otoyolu, mevcut Aydın Çevre Yolu Otoyol Ayrım Kavşağından başlayarak, Kuyucak İlçesi’nin güneyinden, D320 Devlet Yolunun kuzeyinden devam ederek Denizli’ye ulaşmaktadır.  Projenin toplam uzunluğu 139,68 km olup  ana gövde(2×3 şeritli) ve 13,79 km bağlantı yolları (2×2 şeritli) olmak üzere toplam 153,47 km uzunluğundadır.   ÇED olumlu raporu alınan yol, ihale aşamasındadır.  Resmi Gazete’de ilanı yarın yayınlanacak ve yap-işlet-devret modeliyle yapılacak otoyolun ihalesinin, kapalı teklif alma usulü ile 21 Haziran’da gerçekleştirileceği öğrenildi.

Share
380 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?