logo

Denizli Büyükşehir’den Çanakkale ve Bursa gezisi

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki 50-75 yaş arası vatandaşları Çanakkale ve Bursa’ya götürüyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi kent genelindeki 50- 75 yaş arası vatandaşları, ücretsiz olarak Çanakkale ile Bursa’ya götürecek. Haftada 2 gün olacak şekilde 2018 yılı sonuna kadar sürecek geziye başvurmak isteyen vatandaşlar Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesinden ve Anafartalar, Atalar, Kayıhan, Aktepe, Gökpınar, Fatih, Sevindik Sosyal Etkinlik Merkezlerinden başvurularını yapabilecek. Gezi için son başvuruların 30 Eylül 2017 olduğu ifade edilirken, başvuruların belirlenen sayıdan fazla olması durumunda gidecek kişiler, yapılacak kurayla belirlenecek.
Gezinin ilk durağı Bursa olacak. Bursa Ulu Cami’de kılınacak sabah namazının ardından, Emir Sultan Külliyesi, Çelebi Mehmet ve Yeşil Türbe, Saat Kulesi, Kozahan Çarşısı, Orhan Gazi ve Osman Gazi’nin Tophane’deki türbeleri ziyaret edildikten sonra Çanakkale’ye hareket edilecek. Çanakkale ve Erdek’de konaklandıktan sonra gezinin ikinci gününde, Lapseki’den feribotla Gelibolu yarım adasına geçilecek. Gün boyu rehber eşliğinde Kilit Bahir Kalesi, Mecidiye Tabyaları, Seyid Onbaşı, Sahra Hastaneleri Şehitlikleri, Anıt, Yahya Çavuş, Conk Bayırı, Kanlı Sırt Tepesi, Simülasyon Gösterimi, 57. Alay ve diğer şehitlikler ziyaret edilecek. Eceabat’tan Çanakkale’ye dönüşün ardından Truva Antik Kenti ziyaret edilerek Denizli’ye geri dönüş yapılacak.
Bursa ve Çanakkale’nin Türk tarihi bakımından ayrı bir önemi olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Türkiye’de yaşayan her vatandaşın özellikle Çanakkale’yi mutlaka görmesi gerektiğine inanıyorum. Bu kutsal vatanın ne şartlarda kazanıldığını, atalarımızın yedi düvele nasıl direndiğinin, bizlere bu cennet vatanın ne şartlarda bırakıldığının mutlaka yerinde görülmesi gerektiğini düşünüyorum. Çanakkale’nin yanında Osmanlı İmparatorluğu’nun izlerini taşıyan, yine tarihi ve kültürel değerleri ile görülmesi gereken yerlerin başında gelen Bursa ilimizi de gezi güzergahına aldık” dedi.

Share
564 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?