logo

Denizli Corona Virüsle Mücadelede En Başarılı İl

 

Korona virüsle mücadelede HaberTürk programına katılan Mef üniversitesi iktisat bölüm başkanı Prof. Dr Onur Başer en başarılı iller sıralamasını istatiksel verilerle paylaştığı programda, birinci Sırada Denizli ikinci ve üçüncü sırada Bursa ve Konya’nın geldiği görüldü.

 

Amerika Birleşik Devletleri’nden katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulunan MEF Üniversitesi İktisat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Onur Başer, Türkiye’deki şehirlerin ölüm oranları ile ilgili e-devlet verileriyle ilgili olarak Habertürk Kanalı’nda açıklamalarda bulundu.

Habertürk’ten Afşin Yurdakul’un sorularını Amerika Birleşik Devletleri’nden cevaplayan Prof. Dr. Onur Başer, virüs salgını öncesinde Denizli’nin de aralarında bulunduğu büyük illerle ilgili verileri yorumladı.

Başer “Denizli çok başarılı bir il olarak görünüyor. Seviyelerin hepsi iç içe. Koronanın Başladığı günlerde oranlarda herhangi bir farklılık göremiyoruz. Şehrin üzerine böyle bir yük bindiği halde Denizli bir başarı gösteriyor. Denizli’de yaşlı nüfus 65 yaş ve üstü ortalaması Türkiye ortalamasından daha fazla. Yaşlı nüfus bakımından daha riskli bir bölge” olduğunu belirtti.

Share
177 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?