logo

Denizli Kızılay Şubesi Başkanından çağrı!

 

Denizli Kızılay şubesi Başkanı Adem Salih Deniz Sokağa çıkma yasağının uygulanmasıyla başlayan süreçte Ramazan ayının da gelmesiyle Kan bağışlarında ki düşüşün fazla olduğunu duyurdu.

Kan stoklarında olası bir krizin yaşanmaması ve vatandaşların bu süreçte Kızılaya ulaşarak nasıl kan bağışlaması gerektiğini açıklayan Başkan Deniz, açıklamalarında şu sözlere yer verdi;

“Buradan ve değişik platformlardan kan ve kan ürünü için talepler devam etmektedir. Bu salgın hastalık ve Ramazan ayı dolayısı ile kan bağışlarımız çok azalmıştır. Kan verme imkanı olan arkadaşlardan kan bağışı yapmalarının önemini hatırlatmak istedim. Kan alım birimlerimiz iftar saatlerinden sonra da açık olacaktır. Bu süreci birbirimize yardımcı olarak aşabiliriz”.

Karşılabilecek sorulara cevap olarak ;

– Sokağa çıkma yasağında da kan alım birimlerine kan bağışı İçin gidiyorum dediğinizde sorun yok
– Kan alın birimlerimiz saat 22:30’a kadar açık
– Bu süreçte kan alım birimlerimizden bulaşıcı bir hastalık kapma ihtimali yok. Gerekli hijyen kuralları daha doku şekilde uygulanıyor.
– Gerekli kontroller yapılarak kan bağışı alınıyor. Ama virüs testi kan alım birimlerimizde yoktur. Gerekli kontrol mutlaka doktorlarımız tarafından yapılmaktadır.

Kan alma birimlerimizin açık olan yerleri www.kanver.org üzerinden öğrenilebilirsiniz.

Share
136 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?