logo

Denizli Valiliğinden iki önemli duyuru!

Denizli Valiliğinden iki önemli duyuru yapıldı. Duyurularda dar gelirli vatandaşların ihtiyaçlar ve para yardımı için baş vuracakları birimler ve dışarı çıkması kısıtlı vatandaşların temel ihtiyaçları için ulaşması gereken birimleri açıkladı.

 

Yapılan duyuruda; “Koronavirüs tedbirleri kapsamında dışarı çıkması kısıtlı olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile kronik rahatsızlığı olup kimsesi olmayan vatandaşlarımız temel ihtiyaçları için; 112 Acil Çağrı Merkezine başvuru yapabilirsiniz.

Ancak 112 Acil Çağrı Merkezi’nin zorunlu temel ihtiyaçların dışındaki talep ve istekler için de aranmasından dolayı yaşanan yoğunluktan dolayı zorunlu temel ihtiyaçları için arayan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için;

 

 

Dar gelirli vatandaşlarımız; ücretsiz gıda yardımı, diğer ihtiyaçlar veya para yardımı gibi talepleri için; E-Devlet, bağlı bulunduğunuz Kaymakamlıklar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Alo 144 Sosyal Yardım Hattı ve Valilik Açık Kapı birimlerine başvuru yapabilirler” ifadelerine yer verildi.

 

 

Share
178 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?