logo

DENİZLİDE MEVLİD KANDİLİ PROGRAMI

Tüm İslam Aleminin bu gece idrak edeceği Peygamber Efendimizi anmak adına Mevlid Kandili Denizli’de de çeşitli etkinliklerle idrak edilecek.

 

Bu yıl Mevlid Kandili, 29 Kasım Çarşamba gününü 30 Kasım Perşembe gününe bağlayan gece idrak edilecek.

 

ÇINAR YENİ CAMİ’DE MEVLİD PROGRAMI

Denizli İl Müftülüğü ve Pamukkale İlçe Müftülüğü’nün ortak olarak düzenleyeceği kandil programında Çınar Yeni Cami’de bu akşam yatsı namazından önce İl Müftüsü Mehmet Aşık’ın vereceği vaaz ile birlikte öğrencilerin katılımıyla Mevlid-i Şerif ve ilahilerle dolu dolu yaşanacak. Programa çok sayıda görevlinin katılacağı kandil programı okunan Kur’an-ı Kerim, Mevlid-i Şerif ve program sonunda yapılacak dua ile son bulacak.

 

HİLAL CAMİ’DE 1001 HATİM

Hilal Camii Derneği tarafında bu gece geleneksel 1001 Hatim programı düzenlenecek. Geceye birbirinden değerli hafızlar katılacak. Hafız Abdullah Altun, Hafız Osman Bostancı,  Hafız Mustafa Özyılmaz, Hafız Sanaullah Habib geceye renk katacak. Gecede sohbetin yanı sıra, ilahiler, kasideler, salavatlar, Mevlid-i Şerif ve okunan 1001 hatim bağışlanarak dua ile son bulacak.

 

Denizlili vatandaşlar bu kutlu geceyi tüm camilerde ve çeşitli yerlerde Peygamber Efendimizi anmak adına gerçekleştirecek Mevlid Kandili programı ile ihya edecek.

Share
617 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?