logo

Denizlili AK kadınlardan Diyarbakırlı annelere destek

 

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, AK Parti Pamukkale İlçe Kadın Kolları Başkanı Zehra Karabay ve yönetim kurulu üyeleri, Diyarbakırlı annelerin, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde gerçekleştirdiği oturma nöbetine destek verdi.

Kaybolan oğlu Mehmet’in HDP’liler tarafından dağa kaçırıldığını iddia ederek 21 Ağustos’ta HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan Hacire Akar, 3’üncü günün sonunda oğluna kavuşmuş ve eylemine son vermişti. Hacire Akar’ın çocukları kayıp annelere çağrıda bulunmasının ardından acılı anneler, 3 Eylül Salı Günü’nden itibaren parti binası önünde oturma eylemi başlattı. Her geçen gün sayıları artan acılı annelere bir destek de Denizli’den geldi. Ak Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, AK Parti Pamukkale İlçe Kadın Kolları Başkanı Zehra Karabay ve yönetim kurulu üyeleri, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan annelerin oturma nöbetine destek verdi.

Her geçen gün sayıları artan ailelerle ilgili açıklama yapan Milletvekili Ök, “Türkiye terörle mücadele ettikçe PKK ve uzantıları çözülecek, ailelerimiz evlatlarına kavuşacaktır. Terör ve terör sevicilerinin artık sonu gelmiştir. Bölge halkı artık bunlara pabuç bırakmayacak. Bizler evlat nöbetinde olan analarımızın her zaman yanındayız, olmaya da devam edeceğiz. Terörle mücadele kararlılığımız devam etmektedir. Bu sayede hem PKK hem de siyasal uzantıları çökmeye başladı. Bunlara en son yumruğu da acı çeken ve evlatlarına kavuşmak isteyen analarımız vuracaktır” dedi.

“ANALARIMIZIN BU HAKLI MÜCADELESİNİ KİMSE SULANDIRAMAYACAKTIR”

‘İnsan hakları ve barış’ sözleriyle terör örgütü savunuculuğu yapıldığına da dikkat çeken Milletvekili Ök, “Hendeklerin kapatıldığı dönemde barış ve demokrasi söylemiyle terörle mücadeleyi amacından saptırmaya çabalayanlar bugün yine aynı çaba içindedir. Analarımızın bu haklı mücadelesini kimse sulandıramayacaktır. Bu çevreler nafile çaba içerisindedir. Ordumuz ve devletimizin terörle mücadeledeki başarıları devam ettikçe, bu kesimlerin sesleri giderek azalacaktır. Analarımızın dimdik duruşları onlara verilen en güzel cevaptır” diye konuştu.

Share
235 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?