logo

Kırmızı bültenle aranan teröristin takdir edilmesi hukuk dışılıktır

 

MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Kırmızı Bülten’le aranan bir katilin müttefik bir ülke tarafından takdir ve taltif edilmesi ayıptır, hukuk dışılıktır, namertliktir” dedi. Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da tepki göstererek “Bir başka ülkedeki toplumsal harekete özenerek Türkiye’de iktidar değişikliği yapacağına inanıyorsa bunun sonu iyi olmaz. Kendisi en büyük zararı görür.” ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Siyaset ve Liderlik Okulu’nun 15.Dönem açılışı nedeniyle Devlet Bahçeli’nin Barış Pınarı Harekatı ve gündemle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamasında ABD’ye sert çıkan Devlet Bahçeli, kırmızı bültenle aranan teröristin takdir edilmesinin hukuk dışı olduğunu söyledi.

Yazılı açıklamasından sonra kameralar karşısına geçen Devlet Bahçeli, Trump’ın küstah mektubunu alkışlatan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi ve “Sözlerini iyice bir dinlesin. Ayıklasın. Bir başka ülkedeki toplumsal harekete özenerek Türkiye’den iktidar değişikliği yapacağına inanıyorsa Bunun sonu iyi olmaz Kendisi en büyük zararı görür.” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA “TOPLUMSAL AYAKLANMA” UYARISI

Devlet Bahçeli, “Salı günü yaptığı grup toplantılarında yaptığı konuşmaları özel bir oda yaptırtıp mutlaka dinlemeli. Her salı günü ‘Şu paraya nereye gitti bu para nereye gitti’ deyip duruyorsun. O zaman ara bul. Savcılara başvur bu kadar para gitti deyip bana bunu çıkarın deyin de. Son günlerde bazı ülkeler toplumsal hareketler oluşuyor. Bunların hepsi iktidara karşı bir toplumsal harekat başlatmaya çalışıyor. Bu toplumsal harekatı başlatma yeteneği ve kadrosu Kemal Kılıçdaroğlu’nda yoktur. Bir başka ülkedeki toplumsal harekete özenerek Türkiye’de iktidar değişikliği yapacağına inanıyorsa bunun sonu iyi olmaz. Kendisi en büyük zararı görür.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

“Barış Pınarı Harekatı sonucunda terörizme bel bağlayanlar, terör örgütleriyle ihanet mesaisine girenler kesinlikle deşifre olmuşlar, yakayı ele vermişlerdir.”

Hukuk dışılıktır, namertliktir

“Kırmızı bültenle aranan bir katilin müttefik bir ülke tarafından takdir ve taltif edilmesi ayıptır, hukuk dışılıktır, namertliktir.”

Anlaşmalar stratejik başarı

“17 Ekim’de ABD’yle yapılan 13 maddelik uzlaşma, 22 Ekim’de Rusya’yla sağlanan anlaşma stratejik bir başarı, milli bir uyanışın müjdesidir.”

Trump’ın skandal mektubu

“Trump’ın skandal mektubu iki ülke ilişkilerine önemli hasar ve zarar vermiştir. (Trump’ın mektubu) Ne yapsın Sayın Cumhurbaşkanı, hatıra olarak saklayıp müzeye mi koyacak? ABD’ye iade etmesi en doğru yoldur.”

Share
235 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?