logo

DOLAR VE EURO YÜKSELİŞE GEÇTİ!

Volatilite, ABD Başkanı Donald Trump’ın yönetimini çevreleyen kargaşanın ABD hisse senetlerinde son sekiz ayın en sert düşüşüne neden olmasının ardından, Asya hisse senedi piyasalarına da yayıldı.

ABD yönetimi, Başkan’ın eski FBI başkanından eski Ulusal Güvenlik danışmanına ilişkin soruşturmayı durdurmasını isteyip istemediğine ve aynı zamanda gizli bilgilerin Ruslara verilip verilmediğine ilişkin incelemeyle karşı karşıya. ABD Adalet Bakanlığı, FBI’ın Rusya’nın 2016 seçimine müdahe ettiği yolundaki iddiaları incelemek üzere özel bir müşavir görevlendirdi.

 

 

Downs Jones Newswires’ın haberine göre ise dolar uzun vadede değer kaybedecekken, Euro değer kazanmaya başlayacak. Dolar uzun süre yüksek seviyelerde dolanırken, euro popülist tehlikeler karşısında sıkıntıya girmişti. 1,11 dolara yakın olan euro, bu yıl dolar karşısında% 5,4 artış gösterdi. Euro Mayıs ayında, ABD seçimi sonrası ABD’de de süre gelen siyasi kargaşayla birlikte belirgin bir şekilde yükseldi.

 

Evercore ISI’nin portföy strateji başkanı Dennis Debusschere, “Siyasi belirsizlik muhtemelen uzun bir süre devam edecek,” dedi ve “Piyasalar önümüzdeki birkaç ay boyunca aşağı trend ile birlikte yüksek volatiliteyle seyredebilir” şeklinde görüş bildirdi.

Share
596 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?