logo

DTO’DA HEDEF 2020

Denizli Ticaret Odası, 2017-2020 Dönemi Stratejik Planını hazırlıyor. Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, “Denizli’nin en büyük sivil toplum örgütü olarak ticaretin önünü açmak, üyelerimizi geleceğe hazırlamak gibi bir misyonumuz var. Bu çalışma ile gelecek 4 yılımızı belirliyoruz. Ticaretin 2020’ye kadar yol haritasını çiziyoruz” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne üye odalar ve borsalar üyelerine sundukları hizmet kalitesini iyileştirmek ve vizyon belirlemek amacıyla Stratejik Planlar hazırlıyor. Denizli Ticaret Odası’nda da 2017-2020 dönemini kapsayan 4 yıllık Stratejik Plan için hazırlık çalışmaları başladı.
Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Önal, Kemal Tuncer, Meclis Üyesi Yavuz Aki ve DTO’nun birimlerinden teknik personelin içinde yer aldığı planlama ekibi, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan başkanlığında toplandı.
Toplantıda ekip üyelerine, Stratejik Planın çerçevesini çizen Başkan Uğur Erdoğan, Denizli Ticaret Odası’nın 16 bin üyesiyle Denizli’nin en büyük sivil toplum örgütü olduğunu belirterek, “Bizim en önemli görevimiz üyelerimize rehber olmaktır. Ticari hayata vizyon belirlemek, yol haritası çizmektir. Öncü olmak için önde olmak gerekiyor. Biz kimiz? Biz Denizli Ticaret Odası olarak, tünelde elinde meşale ile en önde ilerleyen kişiyiz. Gerek iç piyasada gerekse dış piyasada üyelerimizin önünü aydınlatmamız gerekiyor. Ekonominin gidişatı, gözde sektörler, gelecek vaat eden sektörler, dış ticarette fırsat pazarlar bulmak bizim görevimiz. Bunun için de ayakları yere basan uzun vadeli planlamalar yapmak durumundayız. Stratejik Planımız da dile getirdiğim bu gerekçelerden dolayı büyük önem taşımaktadır” diye konuştu.
İYİ PLANLAMA İÇİN İYİ ARAŞTIRMA
Ekip üyelerinden verimli bir Stratejik Plan hazırlanması için kapsamlı bir araştırma yapmalarını isteyen Başkan Erdoğan, “Avrupa’da ticari hayata yön veren sivil toplum örgütlerini, meslek odalarını mercek altına alalım. Denizli’mize, ülkemize en verimli şekilde daha da geliştirerek uyarlayabileceğimiz çalışmaları tespit edelim. Bunları uygulanabilir ve sürdürülebilir şekilde planlamamıza entegre edelim. Diğer yandan ticari hayatımızın aktörleriyle görüşmeler yapalım. Sorunları ve beklentileri belirleyerek, üyelerimizin ihtiyacına cevap verecek formüller üretelim. Bu bilgiler ışığında uygulanabilir ve gerçekleşme oranı yüksek bir Stratejik Plan hazırlamamız gerekiyor. Denizli Ticaret Odası’nın örnek bir Stratejik Plan ortaya koyacağına inanıyorum” dedi.

Share
549 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?