logo

Ege’nin en büyük kitap fuarı 3. kez kapılarını açtı

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen, Denizli’de kitapseverlerin heyecanla beklediği Ege’nin en büyük kitap fuarı 3. kez kapılarını açtı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde (EGS) gerçekleştirilen açılış törenine Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, fuarın onur konuğu Denizlili yazar Gürbüz Azak, yurtdışında Denizli’yi en iyi temsil eden yazar ödülü bulunan Kemal Yalçın, davetliler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yazar Kemal Yalçın, geçtiğimiz yıl fuara 300 bin kişinin geldiğini, bu yıl ise 400 bin kişinin gelmesinin beklendiğini ifade ederek bu rakamın önemli bir başarı olduğunu kaydetti. Yalçın, “Denizli ekonomisi, sanatıyla, kültürel ve tarihsel zenginlikleriyle, Dünya Kültür Başkenti olmaya layık bir şehirdir. Denizli Kitap Fuarı, Denizli Dünya Kültür Başkenti olması için ilk atılan önemli adımlardan biridir” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, “Her şeyin başı okumayla başlıyor. Bu ortamları yaratmamız, Çocuklarımıza, gençlerimize her yaştaki insanımıza okumaya kolay ulaşmasını sağlamak gerekiyor. 3 yıl önce iyi ki bu kararı vermişiz ve bu fuarı başlatmışız. ” diye konuştu.

Fuarın açılış kurdelesi Vali Karahan, Başkan Zolan ve beraberindekiler tarafından kesildi. Protokol ayrıca Denizli Büyükşehir Belediyesi 2. Ulusal Karikatür Yarışması’nda dereceye giren karikatüristlere ödüllerini vererek ve eserlerinin yer aldığı serginin açılışını yaptı. Bunun yanında ‘Çok Nefes Tek Ses’ adlı Gelenekli Türk-İslam Sanatları Sergisi de sanatseverlerle buluştu.

Share
397 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?