Bakan Zeybekci, çok sayıda partilinin ilgi gösterdiği 6’ncı olağan ilçe kongresindeki konuşmasında gündemdeki konulara dair değerlendirmede bulundu.
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, referandumdaki ‘Evet’ oylarıyla koalisyonların tarihe gömüldüğünü söyledi. Bakan Zeybekci, “Türkiye ile uğraşanlar, ne yapsalar faydası yok. Her nereden ne gelirse hepsine hazırlıklıyız; hiçbirine fırsat vermeyiz. Bugüne kadar neler denemediler ki? DAEŞ’i kuranlarla PKK ve FETÖ’yü doğuranlar aynı. İslam’a en büyük zararı da işte bunlar verdi” dedi.

Türkiye’de yaptıklarından sonra şimdi de Amerika’dan Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile uğraşmaya çalıştıklarını söyleyen Bakan Zeybekci, “ABD’ye götürdükleri şahıs, bir kez bile İran dedi mi? Demiyor. Kılıçdaroğlu da burada aynı kurşunlarla, aynı yalanlarla ortaya çıktı. Git mahkemeye diyoruz. Gitmiyor. Neden? O da biliyor ki, yalanları ortaya çıkacak” diye konuştu.

7 tane değerlendirme kuruluşunun Türkiye’nin büyüme verilerine dair tahminini defalarca düzeltmek zorunda kaldığını vurgulayan Bakan Zeybekci, “11 Aralık’ta yine bizim dediğimiz olacak. Türkiye bu kez dünya birincisi olacak. Gazi Mustafa Kemal’in muasır medeniyet ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği hedefler yolunda asla başımızı eğmeyecek, boynumuzu bükmeyeceğiz” dedi.

Güney’de bugüne kadar ne söz verdiler ise hepsini tuttuklarını dile getiren Bakan Zeybekci, yeniden aday olmayıp görevini devreden Süleyman Tombal ile yönetim kurulu üyelerine hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken, yeni ilçe başkanı Celal Özbilen ile yönetimine de başarı diledi.