logo

Erdoğan-Bahçeli arasındaki erken seçim zirvesi 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki erken seçim görüşmesi sona erdi. Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen görüşme yaklaşık yarım saat sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15.30’da açıklama yapacağı öğrenildi. Açıklama öncesi Başbakan Yıldırım’ın Beştepe’ye hareket ettiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi kabulü sona erdi. Son dakika habere göre, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki basına kapalı kabul, yarım saat sürdü. Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, gerekli açıklamanın, bu değerlendirme sonrasında yapılacağını söyledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi kabulüne ilişkin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde saat 15.30’da açıklama yapacak.

BAŞBAKAN YILDIRIM BEŞTEPE’YE GİDİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın erken seçim açıklaması öncesi Başbakan Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne gittiği öğrenildi.

MHP’DE KRİTİK TOPLANTI

Görüşmenin ardından Devlet Bahçeli’nin MHP Genel Merkezi’nde Başkanlık Divanı’nı toplayarak kurmaylarıyla bir araya geldiği öğrenildi.

erdoganbahcelierkensecim

ANKARA’DA ERKEN SEÇİM TRAFİĞİ

Bahçeli’nin açıklaması sonrası Ankara’da hızlı bir görüşme trafiği yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup çıkışı, Başbakan Binali Yıldırım ve Grup Başkanvekilleri ile bir araya gelirken, daha sonra Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın odasında da, Kahraman ve Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop’un da aralarında bulunduğu kurmaylarıyla bir araya geldi.Bu arada Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmesi dikkat çekti. Gül, Bahçeli’nin yanından çıktıktan sonra da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantısına katıldı. Kısa bir süre sonra da kurmaylarıyla değerlendirmesini tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili sorular karşısında, şimdilik bir şey söylemeyeceğini belirtip, Bahçeli ile bugün yapacağı görüşmeyi işaret etti.

erdoganbahcelierkensecim2

BAHÇELİ’NİN ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI

MHP Genel Başkanı Bahçeli, TBMM’de partisinin dünkü grup toplantısında cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminin 26 Ağustos’ta yapılması önerisinde bulunmuştu. Bahçeli, konuşmasında, “26 Ağustos 2018 Pazar günü, yani Malazgirt Zaferi ile Büyük Taarruzumuzun yıl dönümlerinde, Türk milletinin yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hem cumhurbaşkanı hem de milletvekili genel seçiminde Türkiye düşmanlarına hak ettikleri dersi vermesi en makul, en mantıklı, en akılcı, en demokratik yoldur.” ifadesini kullanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Mecliste dün gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlarken, Bahçeli ile bir araya geleceklerini açıklamıştı.

 


 

Share
426 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?