logo

Erkan HAYLA, AK Parti’den ihraç edildi

AK Parti İl Başkanlığınca yapılan yazılı açıklamada Kale İlçe Belediye Başkanı Erkan Hayla’nın hakkında ileri sürülen iddiaların değerlendirilerek kesin ihracı için Merkez Disiplin Kuruluna sevk edildiği ve Merkez Yürütme Kurulu kararı ile ihraç edildiği bildirildi.

Yapılan açıklamada devamla şu sözlere yer verildi:

” AK Parti olarak, Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kalkınmış refah ülkesi bir Türkiye, daha yaşanabilir, huzurlu şehirler için durmadan yorulmadan millete hizmet için koşuyoruz. Bu kutlu davanın tüm kadrolarının da, buna uygun, birlik ve beraberlik içerisinde uyumlu kadrolar olması, milletimizin sevgisini kazanmanın en önemli nedenlerindendir.

AK Partili olmak, aziz Türk milletinin medeniyet değerleri ile şekillenmiş ilkesel duruşu gerekli ve zorunlu kılar. Ak Parti İçtüzüğünün 117. Maddesi bu ilkesel duruşa aykırı davranışları kesin ihraç nedeni olarak belirtmiştir.

Bu çerçevede, Kale ilçe Belediye Başkanı Erkan HAYLA, hakkında ileri sürülen iddiaların değerlendirilerek kesin ihracı için Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir.

Partimizin yetkili kurullarında, hakkındaki iddialar incelenmiş ve Erkan Hayla’nın AK Parti ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle 18 Temmuz 2017 tarihinde toplanan Merkez Yürütme Kurulu kararı ile Partimizden kesin ihracına karar verilmiştir.

Tüm Kaleli hemşehrilerimiz bilmelidir ki, bu güne kadar partimize duydukları güvene uygun şekilde, hükümetimizden ve Denizli Büyükşehir Belediyemizden hak ettikleri hizmetleri daha yaşanabilir ve huzurlu bir Kale için almaya devam edeceklerdir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Share
659 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?