logo

ESARETİ ASLA KABUL ETMEDİK

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Merkezefendi ilçe teşkilatının danışma kurulu toplantısında yaptığı konuşmasında tarihten örnekler vererek, “Anayasa değişikliği ile milletimiz bağımsızlığa ve egemenliğe koşar adım ilerleyecek, esareti elinin tersiyle itecektir” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Partisinin Merkezefendi ilçe teşkilatının ocak ayı daraltılmış ilçe danışma kurulu toplantısına katıldı. Çatal çeşme oda tiyatrosunda yapılan toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Şahin Tin, tarihi hadiselerden örnekler vererek, binlerce yıl önce tarihi direniş sergileyen bu asil milletin esaret zincirlerine meydan okurcasına bağımsızlığı seçtiğini söyledi. Milletvekili Şahin Tin, ilçe danışma kurulu toplantısında yaptığı konuşmasında şunları ifade etti; “Mili benliğini bilmeyen milletler başka milletlerin esiri olmaya mahkûmdurlar. Türk milleti yüzyıllar boyunca esareti asla kabul etmedi ve düşmana boyun eğmedi. Her zaman bağımsızlığa ve egemenliğe ulaşmak için büyük mücadeleler verdi. 1071 de Alpaslan’la Anadolu kapılarını açan ve 1453 de İstanbul’u fetheden bir milletin evlatları olarak bu aziz toprakların ne kadar kutlu bir mazisi olduğunu unutmayalım. Türkiye üzerinde büyük oyunlar oynanıyor. Ancak bu oyunları oynayan küresel karanlık eller, milletimizin kahraman duruşu karşısında kaybetmeye mahkûmdur. Bu aziz milleti hiçbir güç asla esaret altına alamayacaktır. Yeni Anayasa esaret prangalarının kırıldığı egemenlik yürüyüşünü sağlamlaştıran milli bir adımdır. Anayasa değişikliği ile milletimiz bağımsızlığa ve egemenliğe koşar adım ilerleyecek” dedi.

DİMDİK AYAKTAYIZ

Mazisi şan ve şerefle dolu bir milletin asla yıkılmayacağını söyleyen Milletvekili Şahin Tin; “Milletimiz inandığı davası uğruna her türlü mücadeleyi canı pahasına vermekten asla geri durmaz. Tarih boyu her dönem ortaya çıkan düşmanlar, milletimize boyun eğdirmek için devletimize karşı bir savaş haline geçiyorlar. Ancak bu millet hainlere ve düşmanlara asla pabuç bırakmaz. Canı pahasına kahramanlık hikâyesi yazmaya devam eder. Bundan yaklaşık iki bin yıl önce 452 yılında İmparator Atilla’ya Roma kuşatmasından vazgeçmesi için 1. Papa Leo’nun diz çökerek nasıl yalvardığını unutmayalım. İşte biz böylesi tarihi derinliği olan bir neslin temsilcileriyiz. Bu yaşananları yüzyıllar geçse de Ne Vatikan ne de Avrupa unutamıyor ve gururlarına yediremiyorlar. Onun için bugün bu kadar saldırı halindeler. Onun için bugün bölgedeki tüm İslam coğrafyalarına bu kadar yoğun saldırıyorlar. Ancak onlar nasıl o günleri unutmuyor ve bize saldırıyorlarsa bizlerde bu tarihi sorumluluğu ve milli şuuru unutmayacağız. Davamızın mücadelesini sonuna kadar vermeye devam edeceğiz” dedi.

KAYBEDECEK ZAMANIMIZ YOK

Türkiye’yi kaos ortamına sürüklemek isteyenlerin başaramayacağını vurgulayan Milletvekili Şahin Tin; “Suriye’de iç savaş çıkartanlar, Libya’da Kaddafi’yi öldürenler, Irak’ta Saddam’ı yok edenler aynı senaryoyu ülkemiz üzerinde oynuyorlar. Ancak bu millet hainlerin oyununa gelmedi ve haçlı zihniyetine boyun eğmedi. Korkmadı, yılmadı ve mücadele ederek zorlu savaşlardan her zaman zaferle çıktı. Bugünde zorlu bir sürecin içindeyiz. Bir milli mücadele dönemi yaşıyoruz. Bu zorlu süreçte millet olarak milli birliğimizi korumak ve devletimizin bekasını her şeyin üstünde tutmak zorundayız. Ülke olarak savunma sanayi başta olmak üzere her alanda büyümeye ve güçlenmeye devam ederken, milli ve yerli adımlar atarak kendimizle olan dostluğumuzu pekiştirmek, düşmanlarımıza da korku salmak durumundayız. Bunun temel yolu da her şeyden önce milli bir Anayasa’yı hayata geçirmek, yürütmedeki çift başlılığı sona erdirmek ve darbe sayfalarını toprağa gömmekle mümkün olacaktır. Artık Türkiye’nin kaybedecek zamanı yok” dedi.

Share
756 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?